بارگیری دومین محموله صادراتی ۳۵ هزار تنی قیر ایران در پسابرجام در بندر امام خمینی(ره)

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۰:۱۴ ب٫ظ
بارگیری دومین محموله صادراتی ۳۵ هزار تنی قیر ایران در پسابرجام در بندر امام خمینی(ره) [ad_1] بندر ماهشهر – ایرنا – دومین محموله ۳۵ هزار تنی قیر ایران از شرکت نفت پاسارگاد در دوران پسابرجام روز پنجشنبه از بندر امام خمینی (ره) به مقصد سنگاپور بارگیری شد. به گزارش ایرنا با بارگیری و آغاز صادرات محموله بیش از ۳۴ هزار تنی قیر در بندر امام خمینی (ره) در تاریخ نهم […]

[ad_1]


بندر ماهشهر – ایرنا – دومین محموله ۳۵ هزار تنی قیر ایران از شرکت نفت پاسارگاد در دوران پسابرجام روز پنجشنبه از بندر امام خمینی (ره) به مقصد سنگاپور بارگیری شد. به گزارش ایرنا با بارگیری و آغاز صادرات محموله بیش از ۳۴ هزار تنی قیر در بندر امام خمینی (ره) در تاریخ نهم بهمن ماه سال جاری به کشور مالزی، تحریم کشتیرانی ایران در برهه پسابرجام شکسته شد.
بارگیری محموله قیر در کشتی مجهز و غول پیکر ‘پالانکا ماپوتو’ یکی از هفت کشتی بزرگ جهان که در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته بود روز شنبه نهم بهمن ماه به پایان رسید تا این محموله به مالزی صادر شود.
محموله ۳۵ هزار تنی قیر بزرگترین محموله صادرات قیر در جنوب غرب کشور به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریالی به کشور مالزی فروخته شد و بارگیری محموله پیشین که از شرکت نفت پاسارگاد آبادان خریداری شده بود، هشت روز به طول انجامید.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد روز پنجشنبه در آیین بارگیری دومین محموله قیر صادراتی این شرکت در دوران پسابرجام از اسکله شماره ۳۳ بندر امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران گفت:امسال را مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند و با توجه به اینکه در نخستین سال پسابرجام هستیم، تحقق اقتصاد درون زا و برونگرا و حمایت از صادرات و تولید داخل مورد تاکید است.
فریدون درویش زاده اضافه کرد:کشور ما در حال نبرد اقتصادی است و این نبرد الزامات خاص خود را دارد، باید سیاستگذاری انقلابی و مدیریت جهادی همراه با عملکرد ضربتی و شبانه روزی داشته باشیم.
وی افزود: خوشبختانه سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبری ابلاغ شده و سال ۹۵ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام عمل نامیده شد شرایط این تحول را در کشور هموار کرد.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد گفت: همچنین برجام که نتیجه عملکرد دیپلماسی و موفق دولت تدبیر و امید بوده موانع ارتباط با دنیای اقتصاد جهانی را از پیش پا برداشت.
درویش زاده با اشاره به پهلو گرفتن یکی از هفت کشتی بزرگ حمل قیر جهان در آب های خلیج فارس گفت: این اتفاق برای دومین بار در آب های خلیج فارس رخ داده و شرکت پاسارگاد با صادرات محموله ۳۵ هزار تنی قیر رکورد جدیدی در منطقه از خود به جای گذاشت.
وی افزود: شرایط برای نشان دادن ظرفیت های داخلی کشور در عرصه جهاد اقتصادی فراهم شده و در روزهای پایانی سال جاری، منطقه جنوب غرب شرکت نفت پاسارگاد یعنی منطقه آبادان در این نبرد اقتصادی کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد گفت:سال گذشته منطقه آبادان یکصد هزار تن تولید داشت و امسال این میزان به ۴۰۰ هزار تن افزایش یافته یعنی تولید ما در سال جاری چهار برابر شد و این مهم یعنی نتیجه عمل به سیاست های مقاومتی و تثبیت امنیت شغلی یکصد نفر شاغلانی که در منطقه آبادان مشغول به کار هستند.
درویش زاده ادامه داد:سال گذشته از یک صد هزار تن تولید فراورده در منطقه آبادان، تنها ۳۰ هزار تن صادر شد و هر ماه حدود یک کشتی با مقیاس کوچک چهار هزار تنی در این بندر پهلو می گرفت ولی اکنون شصت و ششمین کشتی از این بندر محموله صادراتی را حمل می کند.
وی تصریح کرد: صادرات از ۳۰ هزار تن سال گذشته در آبادان به ۳۰۰ هزار تن رسیده یعنی ۱۰ برابر صادرات این منطقه افزایش یافته است و این یعنی موفقیت در جبهه نبرد اقتصادی مقاومتی محقق شده است.
وی افزود: مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد تحول کیفی صادرات از این منطقه است، بهمن ماه جاری برای نخستین بار پس از برجام کشتی غول پیکر در این بندر پهلو گرفت و بزرگترین محموله قیر را از این منطقه صادر کردیم.
درویش گفت: ما رکورد بزرگترین مجموله نفتی کشور را به نام شرکت نفت پاسارگاد ثبت کردیم و آن زمان نیز به حوزه بازرگانی ابلاغ شد تا این رکورد زنی نهادینه شود.
وی افزود: به لطف خدا و برنامه ریزی ویژه ای که داشتیم نه تنها این وعده به سال آینده موکول نشد بلکه در کمتر از یک ماه یکی از هفت کشتی بزرگ جهان برای صادرات قیر ایران به سنگاپور، به این بندر بازگشت.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد گفت:بهمن ماه جاری این کشتی محوله قیر ۳۵ هزار تنی به ارزش ۱۰ میلیون دلار را صادر کرد و اکنون این کشتی برای بارگیری محوله دوم وارد بندر شد.
وی تصریح کرد: برجام و نظام جمهوری اسلامی این ظرفیت را برای ما ایجاد کرد تا بتوانیم شاهد پهلو گرفتن کشتی های بزرگ جهان در این منطقه باشیم ضمن اینکه عملکرد شرکت نفت پاسارگاد در آبادان در بارگیری کشتی مزید بر علت شد.
وی اظهار داشت: بارگیری این کشتی های بزرگ حداقل دو هفته زمان می برد، ولی بهمن ماه تنها هشت روز برای بارگیری این کشتی زمان برد و رکورد بزرگی را به جای گذاشتیم.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد گفت:بارگیری دومین محموله بزرگ صادراتی قیر از منطقه آبادان تنها هفت روز بود و این منطقه موفق شد رکورد دیگری از خود در زمان بارگیری به جای بگذارد.
درویش زاده تصریح کرد:با برنامه هایی که داریم مشتریانی که از ما در هر جای کشور همانند وزارت راه، شهرداری ها و بنیاد مسکن قیر با کیفیت را در اختیار آنها در هر جایی که نیاز باشد تحویل می دهیم.
وی افزود: در صادرات فعلا این رکورد را کسب کردیم تا محموله های بزرگ را انجام دهیم و در حال ایجاد زیرساخت ها هستیم تا به مشتریان جهانی خود اعلام کنیم محموله قیر در هر نقطه ای که مد نظرشان است را تحویل دهیم.
درویش گفت: تحولی که اکنون در آبادان و بندر ماهشهر رخ داده است، اقدام موثر برای تحقق خودباوری است و هر کدام از این محموله ها ۱۰ میلیون دلار ارز آوری دارد ضمن اینکه مانع بیکاری جوانان شده، اشتغالزایی را نیز تثبیت می کند.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد افزود:سال های گذشته به دلیل شرایط بد اقتصادی کشور، نتوانستیم از همه ظرفیت نفت پاسارگاد استفاده کنیم و سه سال مداوم ۱٫۵ میلیون تن تولید داشتیم.
وی اظهار داشت: امسال علاوه بر موفقیت بزرگی که در آبادان داشتیم در کل کشور تولید خود را از ۱٫۵ میلیون تن به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن افزایش داشتیم که نشان از افزایش ۳۰۰ هزار تنی در تولید است.
درویش گفت: از ۵۰۰ هزا تن صادرات محصول این شرکت رد سال گذشته، این میزان به ۸۰۰ هزار تن در سال جاری افزایش یافته که این آمار و ارقام، افزایش ۶۰ درصدی میزان صادرات را نیز نشان می دهد.
به گزارش ایرنا بر اساس گفته متخصصان شرکت نفت پاسارگاد، بارگیری این محموله تا پایان پنجشنبه ۱۹ اسفندماه به پایان رسیده و این محموله به سمت مقصد صادرات حرکت می کند.
۷۱۰۴/۶۱۲۵**خبرنگار و انتشار دهنده: سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار