یک کارشناس بازار سرمایه:

بازار سرمایه در حالت انتظار

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸ ق٫ظ
بازار سرمایه در حالت انتظار اهواز- قلم ماندگار- یک کارشناس بازار سرمایه، علت ریزش‌ هفته‌های گذشته بورس را، انتظار سرمایه گذاران برای برقراری ثبات در بازارها دانست.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار؛ حسین خزلی خرازی، کارشناس و فعال بازار سرمایه با اشاره به اُفت و خیزهای چند هفته گذشته شاخص بورس، اظهار کرد: (بورس) در روز‌های اخیر بعد از نزول ۱۵ درصدی شاخص کل، به حالت صبر و انتظار یا  به اصطلاح بورسی ها، مشاهده  در آمده است.
وی افزود: نمی توان شرایط فعلی را منفی و زیان بار برای سرمایه گذاران تلقی کرد، بلکه شرایط فعلی بورس به حالت خنثی و بدون ضرر و سود در آمده است، تنها اتفاقی که کمی سرمایه گذاران را نگران کرده  حجم معاملاتی است که  نسبت به ماه‌های قبل به شدت کاهش یافته است.
 بیشتر بخوانید: چگونگی فعالیت در بازار بورس به زبان ساده/ با سرمایه اندک خود، در سرمایه‌گذاری‌های بزرگ شریک شوید
کارشناس و فعال بورس با بیان اینکه  ابهام‌های اساسی در روابط بین الملل، موضوع تحریم‌ها و اثر آن بر صنایع ایرانی وجود دارد، گفت: تحریم به عنوان مانع اصلی در معاملات بورس در نظر گرفته نمی شود، بلکه رشد شدید نرخ دلار و نگرانی از کشش پذیر بودن قیمت کالا‌ها، ابهاماتی را برای خریداران سهام ایجاد کرده  که  همین امر به عنوان یکی از دلایل ریزش شاخص بورس مطرح می شود.
وی در پایان ابراز کرد: شرایط بازار سرمایه ایران خوب و  و بشدت قابل توسعه است، زیرا در یکسال گذشته شاخص کل بورس شاهد رشد ۱۰۲  درصدی بوده است، اما همیشه یک اصل در بورس اتفاق می افتد و آن هم این است که  هر صعود تندی می‌تواند نزول تندی را به همراه داشته باشد.
تقریبا به مدت دو هفته است که شاخص بورس اوراق بهادار با روند ریزشی و یا صعود در ابتدا و نزول در پایان همراه می شود که این موضوع نگرانی زیادی را برای سرمایه گذاران در این بازار در پی داشته است.اما کارشناسان این حرفه معتقدند دلیل این ریزش انتظار بازار سرمایه برای بررسی شرایط است.
انتهای پیام/
برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار