بازدید از سد آسک هندیجان تا پایان تعطیلات نوروز آزاد اعلام شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۷ ب٫ظ
بازدید از سد آسک هندیجان تا پایان تعطیلات نوروز آزاد اعلام شد [ad_1] هندیجان – ایرنا – فرماندار هندیجان گفت: برای نخستین بار از روز سه شنبه، عموم مردم و مسافران نورزوی می توانند تا پایان تعطیلات نوروز از سد آسک در این شهرستان دیدن کنند. کورش مودت سه شنبه در گف و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بازدید از سد آسک همه روزه از ساعت […]

[ad_1]


هندیجان – ایرنا – فرماندار هندیجان گفت: برای نخستین بار از روز سه شنبه، عموم مردم و مسافران نورزوی می توانند تا پایان تعطیلات نوروز از سد آسک در این شهرستان دیدن کنند. کورش مودت سه شنبه در گف و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بازدید از سد آسک همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برای عموم مردم امکان پذیر است.
وی گفت: این سد با توجه به موقعیت قرارگیری، به عنوان یکی از جاذبه این شهرستان معرفی و مقصد بازدید مسافران نوروزی خواهد بود.
مودت گفت: هماهنگی لازم با مسئولان مربوطه برای بازدید علاقمندان از سد فراهم شده است.
سد تنظیمی و انحرافی آسک بر روی رودخانه هندیجان و در ۳۵ کیلومتری شمال شهر هندیجان و در روستای مشراگه از توابع بخش چم خلف عیسی این شهرستان قرار دارد. عملیات ساختمان این سد از سال ۱۳۷۶ شروع و در سال ۱۳۸۵ به بهره برداری رسید.
ظرفیت مخزن این سد ۱۵ میلیون متر مکعب بوده ولی هم اکنون به دلیل رسوب زیاد این حجم به دو میلیون متر مکعب کاهش یافته که باید برای لایروبی آن اعتباری در نظر گرفت.
شهرستان هندیجان با ۳۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان خوزستان قرار گرفته است.
۷۱۶۳ /۶۰۳۷
خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار