بازدید بیش از سه میلیون گردشگر از جاذبه‌های خوزستان طی از ابتدای تعطیلات نوروزی ۹۶

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۴:۳۷ ق٫ظ
بازدید بیش از سه میلیون گردشگر از جاذبه‌های خوزستان طی از ابتدای تعطیلات نوروزی ۹۶ [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از بازدید بیش از ۳میلیون و ۴۱ هزار نفر مسافر از جاذبه‌های گردشگری استان از ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا پنجم فروردین ماه ۹۶ خبر داد. به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از بازدید بیش از ۳میلیون و ۴۱ هزار نفر مسافر از جاذبه‌های گردشگری استان از ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا پنجم فروردین ماه ۹۶ خبر داد. به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، محمدعلی خلیلی اظهار کرد:در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا پنجم فروردین ماه امسال، ۳میلیون و ۴۱ هزار و ۴۵ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند که از این تعداد یک میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۹۱ نفر حداقل یک شب اقامت داشتند.
وی افزود: بیشترین آمار بازدید از شهرها تاکنون به ترتیب از اندیمشک با ۳۸۳هزار نفر، اهواز با ۲۷۹ هزار نفر، ایذه با ۲۴۴ هزار نفر، لالی با ۱۹۹ هزار نفر و شوش با ۱۹۱ هزار نفر بوده است.
خلیلی با اشاره به آمار اقامت‌کنندگان در شهرهای خوزستان نیز گفت: ایذه با ۳۷۹ هزار نفر بیشترین آمار اقامت‌کنندگان را داشت و پس از آن به ترتیب شهرهای اندیکا با ۱۷۵ هزار نفر، دزفول با ۱۲۴ هزار نفر، اهواز با ۱۲۰ هزار نفر و آبادان با ۹۳ هزار نفر بوده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به شلوغ‌ترین مبادی ورودی استان نیز گفت: خوزستان دارای پنج ورودی است که از این میان اندیمشک شلوغ‌ترین ورودی استان در این روزها به شمار می‌رود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان همچنین با بیان آمار اقامتگاه‌های رسمی زیر پوشش سازمان میراث فرهنگی نیز گفت:اقامتگاه‌های رسمی زیر نظر این سازمان در استان خوزستان شامل ۳۸ هتل، ۵ هتل آپارتمان، ۲۴ مهمان‌پذیر، ۲۶ مرکز پذیرایی بین‌راهی، ۱۰ سفره‌خانه سنتی و سه مرکز سرگرمی و تفریحی است.
۶۱۲۵ دریافت کننده و منتشرکننده خبر:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار