بازدید ۵۶۰ هزار نفر از یادمان شهدای والفجر۸

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۸ ب٫ظ
بازدید ۵۶۰ هزار نفر از یادمان شهدای والفجر۸ [ad_1] آبادان – ایرنا – مسوول یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار از بازدید ۵۶۰ هزار نفر در قالب کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی تا روز ۱۲ فروردین از زیارتگاه و یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار خبر داد. مرتضی شیروی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به‌ طور متوسط ۴۰۰ هزار نفر از بازدیدکنندگان […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – مسوول یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار از بازدید ۵۶۰ هزار نفر در قالب کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی تا روز ۱۲ فروردین از زیارتگاه و یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار خبر داد. مرتضی شیروی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به‌ طور متوسط ۴۰۰ هزار نفر از بازدیدکنندگان در قالب کاروان‌های سازماندهی شده راهیان نور و ۱۶۰ هزار نفر نیز به صورت میهمان نوروزی و گردشگر از این منطقه یادمانی دیدن کردند.
وی اظهارکرد: هفت راوی بومی منطقه اروندکنار و ۲۳۰ نفر از راویان دفاع مقدس از سپاه، ارتش و جهاد سازندگی از سایر مناطق کشور در این یادمان به بیان چگونگی طراحی و اجرای عملیات غرورآفرین والفجر۸ و حماسه‌های شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس پرداختند.
شیروی گفت:در این مدت ۱۵۶ هزار نفر از بازدیدکنندگان یادمان با دو شناور باختران و کربلا در رودخانه اروندرود از نزدیک با محور عملیاتی والفجر۸ آشنا شدند ضمن اینکه راویان دفاع مقدس در عرشه این دو شناور توضیحات لازم را در این خصوص ارائه ‌دادند.
مسئول یادمان شهدای والفجر۸ افزود: در بخش دیگری از یادمان طرح هدیه یک صفحه از قرآن کریم به شهدای غواص عملیات والفجر۸ اجرا شد که مورد توجه و استقبال کاروان‌های راهیان نور و میهمانان نوروزی قرار گرفت.
وی به برپایی چهار نمایشگاه در منطقه عملیاتی والفجر۸ اشاره کرد و بیان داشت:در دو نمایشگاه کتاب‌های مرتبط با دفاع مقدس در این یادمان عرضه می‌شوند ضمن اینکه در دو نمایشگاه دیگر توانمندی‌های هوافضای سپاه و خدمات جهاد سازندگی در عملیات والفجر۸ و صحنه‌های نبرد دریایی نیروهای ایرانی با دشمن در خلیج‌فارس به‌ صورت ابتکاری در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.
یادمان زیارتگاهی عملیات والفجر۸ اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و روبه روی شهر فاوعراق قرار دارد.
عملیات غرورآفرین والفجر۸ در ۲۰ بهمن سال ۱۳۶۴ منجر به تصرف شهر فاو عراق شد.
۳۰۱۵/ ۶۰۳۷
خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار