بازسازی کاروانسرای قدیمی دزفول

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۵ ب٫ظ
بازسازی کاروانسرای قدیمی دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – کاروانسرای بازار قدیم دزفول نمادی از دوره قاجار می باشد که به همت سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول و اداره میراث فرهنگی در دست مرمت می باشد. به گزارش ایرنا این کاروانسرای زیبا موسوم به کاروانسرای بازار در میان بازار قدیم دزفول خودنمایی می کند و تداعی کننده داد […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – کاروانسرای بازار قدیم دزفول نمادی از دوره قاجار می باشد که به همت سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول و اداره میراث فرهنگی در دست مرمت می باشد. به گزارش ایرنا این کاروانسرای زیبا موسوم به کاروانسرای بازار در میان بازار قدیم دزفول خودنمایی می کند و تداعی کننده داد و ستد و تجارت در دوران گذشته است.
این کاروانسرا پشت مسجد مفید دزفول واقع شده و از بناهای اواخر دوره قاجاریه می باشد که توسط آقا شیخ محمدرضا معزی از علمای برجسته استان خوزستان و مورد وثوق مردم و به دستور ایشان ساخته شد.
کاروانسرای بازار قدیم دارای حجره های مختلف و متعددی بود که مورد استفاده تجار و بازاریان قرار داشته و کالاهای خود را در آن انبار می کردند.
مسعود شامدیل مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول گفت:این کاروانسرا به مرور زمان فرسوده شده و در سال های اخیر توسط سازمان نوسازی و بهسازی و با اعتبار شهرداری دزفول و اداره میراث فرهنگی در چند مرحله مرمت گردیده و مرمت آن همچنان ادامه دارد.
در بافت قدیم دزفول با ۲۰۰ هکتار وسعت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ اثر تاریخی وجود دارد.
با مرمت خانه های تاریخی از سوی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول با همکاری میراث فرهنگی مسیر گردشگری زیبایی ویژه گردشگران در بافت قدیم دزفول ایجاد شده است.
۶۰۶۸

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار