انتقادنایب رییس اتاق بازرگانی ایران از بانک های خوزستان؛

بانک های خوزستان کمترین سهم پرداخت تسهیلات را در کشور دارند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۶ ق٫ظ
بانک های خوزستان کمترین سهم پرداخت تسهیلات را در کشور دارند نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بانک های خوزستان کمترین سهم پرداخت تسهیلات را در کشور دارند، گفت: بانک های خوزستان فقط ۴۹ درصد از منابع خود را به صورت تسهیلات به بخش های مختلف ارائه کرده اند

قلم ماندگار:

حسین سلاح ورزی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که امروز ۱۴ مردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بانک های استان خوزستان حدود ۵۴۶ هزار میلیارد ریال سپرده داشتند و در این زمینه فقط حدود ۴۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مختلف استان ارائه کرده اند.

وی افزود: با توجه به میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک های خوزستان، ۲۴۳ هزار میلیارد ریال مازاد سرمایه در بانک های استان باقی مانده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: به طور متوسط در کشور بانک ها ۸۵ درصد منابع خود را به صورت تسهیلات به بخش های مختلف اعطا کرده اند اما این عدد در استان خوزستان فقط ۴۹ درصد است.

سلاح ورزی با بیان اینکه بانک های خوزستان فقط ۴۹ درصد از منابع خود را به صورت تسهیلات به بخش های مختلف ارائه کرده اند، گفت: بانک های خوزستان کمترین سهم پرداخت تسهیلات را در کشور دارند.

وی ادامه داد: شاید اگر بانک ها در خوزستان بخشی از این سپرده ها را به صورت تسهیلات به واحدها و بخش های مختلف ارائه می کردند، بخشی از نقدینگی ها تامین شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد: اگر این تسهیلات از سوی بانک های استان به واحدها پرداخت می شد و آن ها متناسب با متوسط کشوری عمل می کردند، شاید بخشی از آلام و مشکلات این واحدها مرتفع می شد.

انتهای پیام

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار