استاندار خوزستان تاكيد كرد:

بانک ها به مصوبه پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر عمل کنند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۴ ق٫ظ
بانک ها به مصوبه پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر عمل کنند استاندار خوزستان در خصوص حل مشکلات مسکن مهر استان گفت: بانک ها مصوبه پرداخت وام ۴۰میلیون تومانی برای تکمیل واحدهای مسکن را ابلاغ شده بدانند و وام ۳۰ میلیون تومانی را که باید در گذشته پرداخت می کردند، به طور کامل پرداخت کنند.
غلامرضا شریعتی در جلسه شورای مسکن که امروز، ۱۲۲بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بانک ها نباید عاملی شوند تا این منابع که برای استان است، جذب نشوند و در این زمینه اگر بانک ها دوراندیشی کنند احتمال بازگشت منابعی که در گذشته پرداخت کرده اند نیز افزایش می یابد.
وی افزود: در بحث مسکن مهر باید برای واحدهایی که متقاضی برای آنها وجود دارد شرایطی را فراهم کنیم  این واحدها تکمیل شوند و شرایط برای سکونت مردم به خوبی فراهم شود.
شریعتی تصریح کرد: اگر بنا است در بحث مسکن مهر کاری در استان انجام شود باید در خصوص واحدهایی باشد که دارای متقاضی موثر هستند و ابتدا این واحدها را باید به سرانجام رساند.
وی گفت: در خصوص مشکلات بانک، ما همیشه بانک هارا مواخذه می کنیم اما آنها نیز در خصوص بازگشت تسهیلاتی که ارائه کرده اند، مشکلات خود را به دبیرخانه شورای مسکن استان انتقال دهند تا در خصوص بازگشت سرمایه آنها نیز اقداماتی انجام گیرد و به مشکلات بانک ها نیز در این زمینه رسیدگی شود.
شریعتی در خصوص افزایش وام ۳۰ میلیونی به ۴۰ میلیون تومان که از سوی بانک ها برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: وقتی دولت اجازه استفاده از تسهیلات را صادر می کند باید از آن استفاده کرد و در این زمینه بانک های استان باید فعال تر عمل کنند و این مصوبه را ابلاغ شده بدانند تا زمانی که بانک مرکزی آن را به بانک ها ابلاغ کند.
وی با اخطار به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: تعاونی های مسکنی که در چند سال گذشته انتخابات آنها برگزار نشده است باید هرچه سریعتر در این زمینه اقدام کنند زیرا این تعاونی ها نباید محل سوءاستفاده و رانت بعضی از افراد شوند.
شریعتی گفت: تعاونی ها در زمینه تکمیل واحدهای مسکن مهر باید به طور جدی ورود کنند و همچنین در اخذ منابع بانکی طبق قانون عمل کنند و پای کار بیایند.
وی ادامه داد: بانک ها باید تا سقف ۳۰ میلیون تومان به تعاونی هایی که فعال هستند وام بدهند و مصوبه تبدیل وام ۳۰ به ۴۰ میلیونی را ابلاغ شده در نظر بگیرند.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: اخذ منابع بانک ها، اخذ بیت المال است و فرمانداران شهرستان ها نیز باید به اهمیت این مساله توجه کنند و شورای مسکن شهرستان ها را جدی بگیرند.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار