باید مظاهر اسلام و انقلاب را ارایه دهیم نه مظاهر غربی؟

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۴۷ ق٫ظ
باید مظاهر اسلام و انقلاب را ارایه دهیم نه مظاهر غربی؟ دادستان کل کشور در واکنش به مراسم افتتاحیه شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام، گفت: در این پایتخت چه چیزی را باید عرضه بداریم، آیا باید چیزهایی که به عنوان مظاهر اسلام و انقلاب است ارایه دهیم یا مظاهر غربی؟
حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان  کل کشور در مراسم تجلیل از جانبازان و ایثارگران و فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در دادستانی کل کشور، ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ایام مبارک دهه فجر را یادآور خاطره یک حرکت عظیم و آسمانی در کشور دانست که در تاریخ به ثبت رسیده است.
وی با بی‌مثال و بی‌مانند دانستن انقلاب اسلامی ایران گفت: کجای تاریخ و در چه مقطع و در چه نقطه‌ای از زمین می‌توان ملتی را یافت که با یک حرکت عظیم میلیونی رأی به تغییر نظام دهند، به گونه‌ای که در انتخابات اول سال ۵۸ تقریبا ۹۸ درصد مردم حضور پیدا کردند.
دادستان کل کشور با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: هدایت کننده و رهبر حرکت عظیم پیروزی انقلاب اسلامی یک عالم مجتهد، عارف، فیلسوف و مفسر ارزشمندی بود که تاریخ عمر او نشان داد که در حوزه علمیه چه جایگاه علمی و حکمیانه‌ای داشت.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: خواسته، دعوت، سخنان، راهبردها و استراتژی‌های تعیین شده و تببین شده از سوی او همه مشخص بود و مردم هم وقتی که دیدند این چنین رهبر، راهبر و شخصیتی هدایت‌گر این حرکت است، سر از پا نشناخته و در صحنه حضور پیدا کردند.
وی با اشاره به شروع حرکت‌های جامع و کاملی که از ۱۹ دی ۵۶ آغاز و در ۲۲ بهمن ۵۷ منتهی به پیروزی انقلاب شد، گفت: تحولاتی که در طول این ۱۳ ماه صورت گرفت، حرکت طوفنده‌ای را رقم زد که آمریکا و دنیای غرب و شرق همه گیج شدند و نمی دانستند که باید چه کار کنند.
دادستان کل کشور با یادآوری رشادت‌ها و همدلی‌های مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی، آن ایام را روزهایی فراموش نشدنی دانست و با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز با انواع و اقسام توطئه‌ها از ناحیه دشمن مواجه است، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مانند طعمه بسیار بزرگ و مهمی است که استکبار از دست داده و ۳۷ سال است که بلای جان آن‌ها شده است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه سخنان خود به روایتی از امام علی (ع) که می‌فرماید «ان الله، عز و جل، اطلع علی الارض، فاختارنا و اختار لنا شیعه ینصروننا و یفرحون لفرحنا و یحزنون لحزننا و یبذلون انفسهم و اموالهم فینا. اولئک منا و معادهم الینا خداوند متعال، بر زمین نظاره کرد، پس، ما را برگزید، و برای ما، شیعه ای را برگزید که ما را یاری می‌کنند و برای شادی ما، شاد می‌شوند و برای اندوه ما، غمناک می‌شوند، و مال و جان خود را، در راه ما، بذل می‌کنند. آنان، از مایند و بازگشتشان به سوی ما است، اشاره کرد و افزود: باید ببنیم چه چیزی موجب شادی امام معصوم و چه چیزی موجب حزن او می شود.
وی با طرح این سوال که آیا امام زمان (عج) از اتفاقاتی که امروز در خیابان‌ها، ادارات و دستگاه های مختلف صورت می‌گیرد، خوشحال می‌شود، گفت: باید این موضوع که چه چیزی موجب شادی امام زمان و حزن و اندوه ایشان می‌شود در همه زوایای زندگی انسان مورد توجه قرار گیرد.
دادستان کل کشور در واکنش به مراسم افتتاحیه شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام، تصریح کرد: در این پایتخت چه چیزی را باید عرضه بداریم، آیا بایستی چیزهایی که به عنوان مظاهر اسلام و انقلاب است ارائه دهیم یا مظاهر غربی؟
وی با اشاره به اظهارات نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز در واکنش به برگزاری این جشن که با پخش موسیقی خارج از عرف همراه بوده است، افزود: آیا این محفل موجب شادی امام زمان(عج) است یا حزن ایشان. در نظام جمهوری اسلامی ایران باید برای انجام هر کاری ببینیم که این موضوع موجب حزن امام زمان (عج) است یا شادی.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره با فراز یبذلون انفسهم و  اموالهم فینا از این روایت، کسانی که جان و مال  خود را در مسیر حفظ، حراست و احیای راه امامان داده‌اند، پیروان راستین آنان دانست که برکات زیادی در روز قیامت برای آنان خواهد داشت.
دادستان کل کشور با اشاره به جانفشانی‌ها و ایثارگری کسانی که قبل، بعد و در زمان انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن در صحنه حاضر شده و برای تحقق آرمان‌های انقلاب سینه سپر کرده اند، تصریح کرد: همه وظیفه داریم خانواده‌های معزز شهدا را ارج نهیم و قدر آن ها را بدانیم البته خود آن‌ها نیز باید از این سرمایه‌گذاری بزرگی که برای تحقق اسلام صورت داده‌اند، حفاظت و صیانت کنند تا از دستبردها مصون بمانند.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از ۱۴ نفر از ایثارگران و فرزندان شهید و ایثارگر شاغل در دادستانی کل کشور تجلیل شد.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار