با جلب اعتماد مردم، کمترین آسیب را در سیل خواهیم داشت

تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۱ ق٫ظ
با جلب اعتماد مردم، کمترین آسیب را در سیل خواهیم داشت اهواز- قلم ماندگار- امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه باید اعتماد مردم را جلب کنیم تا کمترین آسیب را در سیل داشته باشیم، گفت: رئیس جمهور آمریکا ادعا می کند هدف ما از تحریم ها مردم نیست اما می‌بینیم که هیچ کمکی از اینها نرسید بلکه هلال احمر هم تحریم شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن حسن زاده در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۱۶ فروردین ماه اهواز بیان کرد: روز یکشنبه اول ماه شعبان است. این ماه از فرصت های طلایی است که خداوند در اختیار بندگان قرار داده است، به ویژه برای بندگانی که در غفلت زندگی خود را می گذرانند.
وی بیان کرد: امام علی(ع) فرمود بالاترین غصه این است که بنده فرصت‌ها را از دست بدهد. در دعای منقول از امام سجاد اشاره شده که شعبان ماه رسول خدا است، ماهی که با رحمت و رضوان همراه است. آیات قرآن خشنودی حق تعالی را بالاترین سرمایه براى انسان معرفی کرده است. در روایات داریم کسی که موفق به روزه در این ماه شود رسول خدا شفیعش می شود. همچنین در این ماه استغفار توصیه شده است؛ استغفار یک برنامه و عمل است و باید در این ماه به آن عمل شود. از دیگر مواردی که در این ماه به آن اشاره شده دعا و مناجات خوانی است و از ثمرات مهم دعا و مناجات این است که انسان به معرفت برسد و خودش را در عمل متجلی کند. امام راحل به مناجات شعبانیه اشاره داشت و فرمود این دعا بین ائمه مشترک است.
حسن‌زاده با اشاره به وقوع سیلاب در کشور گفت: در سیلی که پیش آمد وظیفه ما همراهی است. اخلاص و تصمیم و همراهی که باشد، آلام مردم سیل زده کم می شود و این همان مواسات به معنای همراهی با سختی ها است که امام سجاد از خدا می خواهد.
امام جمعه موقت اهواز به مناسبت های پیش رو در تقویم خورشیدی و قمری اشاره کرد و توضیح داد: ۱۷ فروردین‌ماه روز بهورز است که در نقاط دوردست به فعالیت‌های بهداشتی می پردازند‌ و یکی از مصادیق عدالت در توسعه بعد از انقلاب اسلامی است. همچنین ۱۹ فروردین سالروز شهادت آیت‌الله صدر و خواهرش است که توسط رژیم صدام ملعون انجام گرفت.
وی افزود: سوم ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا است؛ مردم و جامعه ما نه فقط در کلام بلکه در عمل به امام حسین(ع) اقتدا کردند. هیهات من الذله امام شعار مردم ما در جنگ شد؛ همچنین ولادت سیدالشهداء به نام روز پاسدار نام‌گذاری شده است که به حق پاسداران در همه صحنه هایی که انقلاب نیاز داشته است، حضور داشتند. همچنین ۲۰ فروردین سالروز شهادت شهید آوینی است که سید شهیدان اهل قلم لقب دارد و مصداق هنرمند صاحب درد است. این شهید الگویی برای هنرمندان ما در هنر متعهد است.
حسن‌زاده افزود: ۲۰ فروردین روز انرژی هسته‌ای نامگذاری شده است که این دارای دو بعد علمی و استقلال کشورمان است. کشورهای اروپایی و آمریکایی ورود دانشجویان ما به هر رشته مرتبط با هسته ای را ممنوع کردند اما دانشجویان جوان ما با روحیه انقلابی به این فناوری دست یافتند. رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار و دانشمندان جوان ما را به شهادت رساندند اما باز هم این علم با قوت و قدرت ادامه می یابد.
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به ولادت حضرت ابوالفضل بیان کرد: جانبازان ما در اقتدا به قمر بنی هاشم بصیرت و ایمان را با هم دارند. همچنین پنجشنبه ولادت امام سجاد علیه السلام است و آنچه که در تاسی به ایشان مقام معظم رهبری به مسئولان تاکید می کنند، ارتباط مستمر با حق تعالی است.
حسن‌زاده با بیان اینکه حجم بارندگی‌ها در کشور واقعا بی سابقه است، گفت: متاسفانه آنچه که بیماری مدیریت در جامعه است فکر کردن به کوتاه مدت است. مثلا مدیری آمده در زمان مدیریتش جایی که مسیل بوده را جاده و ساختمان ساخته است و شاید در همان زمان هم تشویق شده اما اگر میان مدت را در نظر بگیریم متوجه این آسیب مدیریت خواهیم شد. دولت، قوه قضاییه و همه مسئولان به این اشتباهات پرداخته و برای اصلاح آن اقدام کنند؛ قوانین باید خوب، به‌روز و با قاطعیت انجام شوند. اگر یک صاحب‌منصب یا یک مدیر، پیمانکاری را برای کارهای عمرانی معرفی کند آن پیمانکار برای پرداخت هزینه به آن مدیر از سود کار کم می‌کند و استحکامی که باید در ساخت باشد را لحاظ نمی‌کند؛ به همین دلیل است که مقام معظم رهبری بر مبارزه با فساد تاکید دارند؛ به سفارش کسی که کارشناس نیست توجه نشود و باید مدیریت علمی در کنار مدیریت جهادی قرار گیرد. مقام معظم رهبری فرمودند برای جبران آسیب‌ها مردم جانانه وارد شدند و باید ادامه یابد.
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه برکات این بارندگی ها بیش از خسارت‌ها است، گفت: اگر سد کرخه نبود تمان غرب خوزستان را آب می‌برد. در حال حاضر هم خوزستان سرریز تمام آبها را دارد، یعنی همه بارندگی‌های استان‌های بالادست به خوزستان می‌ریزد. از رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و رئیس مجلس شورای اسلامی که به خوزستان آمدند قدردانی می‌کنیم اما آقای رئیس مجلس و آقای رییس‌جمهور و نمایندگان خوزستان اعتماد مردم کم شده است. خسارت سال ۹۵ به کشاورزان پرداخت شود. باید این اعتماد را جلب کنیم تا کمترین آسیب را داشته باشیم. سپاه، بسیج، ارتش، دانشجویان همه مثل دوران دفاع مقدس وارد شدند و همه هدفشان این است که از درد مردم کم کنند.
وی گفت: رئیس جمهور آمریکا ادعا می کند هدف ما از تحریم ها مردم نیست اما می‌بینیم که هیچ کمکی از اینها نرسید، بلکه هلال احمر هم تحریم شد. اینها دشمنی خود را با مردم نشان دادند. در فضای مجازی هم فضا را سیاسی نکنیم چراکه همه مسئولان هدفشان کمک به مردم است. باید با کمک یکدیگر مشکل کم آبی که سال‌های سال با آن مواجه بودیم، جبران شود.
انتهای پیام
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار