با حمایت خیرین مسیر کوچ عشایر خوزستان به لرستان تسهیل شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۷ ب٫ظ
با حمایت خیرین مسیر کوچ عشایر خوزستان به لرستان تسهیل شد [ad_1] دزفول – ایرنا – معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت:با حمایت خیرین و احداث وسیله عبور از رودخانه بختیاری ،کوچ عشایر خوزستان به استان لرستان تسهیل شد. عبدالحسین پوررکنی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود:اواخر پارسال خیرین موسسه مهر گیتی تهران هزینه تامین و نصب پنج گرگر (وسیله ای برای عبور […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت:با حمایت خیرین و احداث وسیله عبور از رودخانه بختیاری ،کوچ عشایر خوزستان به استان لرستان تسهیل شد. عبدالحسین پوررکنی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود:اواخر پارسال خیرین موسسه مهر گیتی تهران هزینه تامین و نصب پنج گرگر (وسیله ای برای عبور از ارتفاع و رودخانه) را برای استفاده عشایر شمال غرب بخش شهیون دزفول تقبل کردند که در حال حاضر نصب یکی از گرگرها به پایان رسیده و نصب مابقی آنها نیز در حال انجام است.
وی هزینه تامین و نصب هر کدام از این وسیله ها را ۲۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: درصورت نصب این گرگرها و تکمیل پل کابلی لوکدره که با اعتبار دو میلیاردو ۸۵۰ میلیون ریالی موسسه مهر گیتی کمبودی برای عبور عشایر از رودخانه بختیاری وجود نخواهد داشت و عشایر می توانند به راحتی از عرض رودخانه بختیاری عبور کنند.
معاون فرماندار دزفول افزود:عبور عشایر و دام از گرگر و پل کابلی نفر رو محدودیت هایی دارد که باید مورد توجه عشایر منطقه قرار گیرد.
رئیس امور عشایر شهرستان دزفول نیز گفت:در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شهر دزفول ۱۰۰ خانوار عشایری در محدوده پل کول تا تنگه پنج با مشکل عبور از رودخانه بختیاری روبرو بودند که با ساخت پل کابلی نفر رو و تامین پنج گرگر این مشکل آنها برطرف خواهد شد.
محسن پورفرخی با اشاره به صعب العبور بودن این منطقه گفت:برای دسترسی به این منطقه عشایری باید حدود ۲۴ کیلومتر پیاده روی کرد .
رئیس امور عشایر شهرستان دزفول اضافه کرد:حوزه وسیع شهرستان دزفول باعث شده خدمات رسانی به مناطق صعب العبور و عشایری هزینه های بیشتری در برداشته باشد که این امر با ورود خیرین در دزفول تسهیل شده است.
جمعیت عشایری دزفول چهار هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر می باشد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار