بخشی از سقف شبستان در دست ساخت حرم دانیال(ع) در شوش فرو ریخت

تاریخ انتشار: جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۴۹ ق٫ظ
بخشی از سقف شبستان در دست ساخت حرم دانیال(ع) در شوش فرو ریخت [ad_1] شوش – ایرنا – بخشی از سقف شبستان در دست ساخت حرم حضرت دانیال نبی (ع) در شوش هنگام عملیات بتن ریزی فرو ریخت. رئیس اداره اوقاف شهرستان شوش پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه این حادثه تلفاتی نداشته است گفت:این حادثه ظهر پنجشنبه و هنگام […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – بخشی از سقف شبستان در دست ساخت حرم حضرت دانیال نبی (ع) در شوش هنگام عملیات بتن ریزی فرو ریخت. رئیس اداره اوقاف شهرستان شوش پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه این حادثه تلفاتی نداشته است گفت:این حادثه ظهر پنجشنبه و هنگام بتن ریزی در ضلع شمالی شبستان در دست ساخت طرح توسعه حرم اتفاق افتاد.
محمدحسن پورنعمت افزود:حدود ۲۰ مترمربع از مساحت ۱۰۰ متر مربعی از سقف شبستان که امروز بتن ریزی شده بود به دلیل سست بودن ستون و پایه های نگهداری سقف ، که هنوز خشک نشده بود و رطوب داشت فرو ریخت.
وی تاکید کرد:طرح توسعه حرم حضرت دانیال(ع) از سوی پیمانکار زیر نظر اداره کل نوسازی مدارس استان خوزستان در دست اجراست ضمن اینکه مشاور طرح نیز در محل حضور داشته اما با اینحال اداره اوقاف شوش پیگیر این حادثه است.
پورنعمت افزود:طرح توسعه حرم دانیال (ع) که عملیات اجرایی آن از شهریورماه سال ۱۳۹۳ آغاز شده تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۲۰ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده و ۲۰ میلیارد ریال دیگر نیز برای ادامه اجرای آن مصوب شده است.
طرح توسعه حرم حضرت دانیال نبی (ع) در مساحتی کمتر از چهار هزار متر مربع در ۲ طبقه از سوی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان در دست اجراست.
بخشی از دیوار محوطه حرم دانیال نبی (ع) در شوش خوزستان نیز ۳۰ دی ماه سال ۹۳ هنگام گودبرداری ریزش کرد.
بقعه دانیال نبی مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام است و اثر تاریخی آن در ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۵۱ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
حضرت دانیال نبی(ع)، از پیامبران الهی در قرن هفتم قبل از میلاد است که نسل وی به داوود پیامبر(ع) می رسد.
آرامگاه دانیال نبی(ع)، در ساحل شرقی رودخانه شاوور و روبروی تپه ارگ قرار دارد.
۶۰۶۸/۷۲۸۰
خبرنگار: مجتبی پناهی **انتشار: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار