برخی نقاط خوزستان از آخر هفته بارانی می شود

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۵ ب٫ظ
برخی نقاط خوزستان از آخر هفته بارانی می شود [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: از روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به استان، برخی نقاط شاهد بارش باران خواهند بود. کوروش بهادری یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هنوز نمی توان پیش بینی دقیقی از این سامانه ارائه داد ولی روز سه شنبه اطلاعات تکمیلی […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: از روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به استان، برخی نقاط شاهد بارش باران خواهند بود. کوروش بهادری یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هنوز نمی توان پیش بینی دقیقی از این سامانه ارائه داد ولی روز سه شنبه اطلاعات تکمیلی اعلام می شود.
در اواخر هفته گذشته نیز برخی نقاط خوزستان از جمله اهواز شاهد بارش باران بودند به صورتی که میزان بارندگی در اهواز ۶٫۴ میلی متر ثبت شد.
وی با اشاره به روند افزایشی یک درجه ای دمای هوا به صورت روزانه در خوزستان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دزفول، آبادان و اهواز با ۲۶ و ایذه و دهدز با پنج درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان گزارش شده است.
بهادری ادمه داد: تغییرات دمایی هوای اهواز در این مدت بین ۱۰ و ۲۶ و ارتفاع وارونگی هوا ۲۳۵ متر ثبت شده است.
وارونگی دما یا وارونگی گرمایی به پدیده‌ای گفته می‌شود که در آن برخلاف حالت طبیعی با افزایش ارتفاع دما نیز زیاد می‌شود و در این شرایط درجه حرارت پائین جو کمتر از طبقه فوقانی است و در شهرهای بزرگ وارونگی دما معمولا باعث آلودگی هوا می‌شود.
۳۰۰۴ / ۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار