برداشت کلزا از مزارع دزفول آغاز شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۷ ب٫ظ
برداشت کلزا از مزارع دزفول آغاز شد [ad_1] دزفول-ایرنا-برداشت محصول کلزا از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان دزفول آغاز شد. مدیر جهاد کشاورزی دزفول روز یکشنبه به ایرنا گفت:برداشت محصول کلزای بذری و دانه ای از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دزفول آغاز شده که شامل رقم های هایولا۵۰ و هایولا ۴۰۱ می باشند […]

[ad_1]


دزفول-ایرنا-برداشت محصول کلزا از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان دزفول آغاز شد. مدیر جهاد کشاورزی دزفول روز یکشنبه به ایرنا گفت:برداشت محصول کلزای بذری و دانه ای از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دزفول آغاز شده که شامل رقم های هایولا۵۰ و هایولا ۴۰۱ می باشند .
احمد زارعی افزود:به منظور اتمام کشت کلزا بصورت بذری و دانه ای در شهرستان حدود ۱۷ تن بذر کلزا تامین و بین بهره برداران توزیع شده است همچنین کود و سم موردنیاز کشاورزان نیز تامین شده است.
وی پیش بینی کرد تا پایان زمان برداشت سه هزار و ۷۵۰ تن محصول کلزا از مزارع دزفول برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی دزفول اضافه کرد:شهرستان دزفول در تولید بذر کلزا دارای رتبه نخست کشوری بوده و بالغ بر ۸۵درصد نیاز بذری تولید داخل کشور را تامین می کند که این امر توسط دو شرکت کشت و صنعت شهید رجایی و شهید بهشتی و تحت نظارت کمیته بذر استان و موسسه تولید و کنترل گواهی بذر کشور و مرکز تحقیقات صفی آباد انجام شده است و در تولید کلزای دانه ای در استان دارای مقام دوم می باشد .
وی گفت:کلزا به منظور تامین روغن خوراکی و در کشور بعنوان یک کشت استراتژیک محسوب می شود زیرا افزون بر ۹۰ درصد روغن موردنیاز کشور از خارج وارد می شود .
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار