برداشت گندم، جو و کلزا در زمین های کشاورزی خرمشهر آغاز شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۹ ب٫ظ
برداشت گندم، جو و کلزا در زمین های کشاورزی خرمشهر آغاز شد [ad_1] خرمشهر – ایرنا – برداشت گندم، جو و کلزا از سطح هشت هزار و ۲۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی غرب کارون خرمشهر آغاز شد. مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا سطح کشت گندم را هفت هزار هکتار عنوان کرد و گفت: سطح کشت جو یک هزار هکتار و کلزا ۲۵۰ […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – برداشت گندم، جو و کلزا از سطح هشت هزار و ۲۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی غرب کارون خرمشهر آغاز شد. مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا سطح کشت گندم را هفت هزار هکتار عنوان کرد و گفت: سطح کشت جو یک هزار هکتار و کلزا ۲۵۰ هکتار بوده است.
محمد مطرودی میزان برداشت گندم در سال گذشته را ۱۸ هزار تن اعلام کرد و گفت: در سال جاری به دلیل کاهش بارش‌ها احتمالا میزان برداشت محصول گندم کاهش یابد.
وی اظهار داشت:طبق پیش‌بینی انجام‌شده یک هزار تن و جو و ۳۰۰ تن محصول کلزا از مزارع خرمشهر برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر افزود: امسال توسعه باغات جدید بر اساس اصول فنی و انتخاب ارقام محصول تجاری جهت تقویت اقتصادی کشاورزی و توسعه صادرات برون‌مرزی انجام‌شده و امید است شاهد تولید و محصول پربار در شهرستان باشیم.
مطرودی بابیان اینکه ۹۰ درصد واردات دانه‌های روغنی از خارج از کشور انجام می‌شود ، گفت: یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی کاهش واردات محصولات است و در شهرستان خرمشهر تلاش می‌ کنیم که کشت دانه‌های روغنی را افزایش دهیم.
وی اجرای طرح‌های آبیاری تحت‌فشار در زمین‌های کشاورزی یکی را از اهداف جهاد کشاورزی در خرمشهر عنوان کرد.
مطرودی از پیشرفت ۵۰درصدی طرح ۵۵۰ هزار هکتار مقام معظم رهبری در خرمشهر خبر داد و اظهار داشت:۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر در این طرح عملیاتی می‌شود.
۷۱۰۰/۳۰۱۵/۶۰۰۲
خبرنگار: کمیله حجازی ** تنظیم‌کننده:عدنان جواهری ** انتشاردهنده: کبری آقازری
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار