برداشت گندم از مزارع آبی شهرستان شوشتر آغاز شد

تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۳ ب٫ظ
برداشت گندم از مزارع آبی شهرستان شوشتر آغاز شد [ad_1] شوشتر – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شوشتر گفت: برداشت گندم از سطح ۳۶هزار و ۵۰۰هکتار مزارع آبی این شهرستان از هفته گذشته آغاز شد. جمیل ضافی پورزرگانی روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: ۲۲۰ کمباین بومی و غیر بومی کار برداشت گندم در این شهرستان را بر عهده دارند.وی با بیان […]

[ad_1]


شوشتر – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شوشتر گفت: برداشت گندم از سطح ۳۶هزار و ۵۰۰هکتار مزارع آبی این شهرستان از هفته گذشته آغاز شد. جمیل ضافی پورزرگانی روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: ۲۲۰ کمباین بومی و غیر بومی کار برداشت گندم در این شهرستان را بر عهده دارند.
وی با بیان اینکه کار برداشت تا پایان اردیبهشت ادامه دارد افزود:میانگین برداشت در هر هکتار سه تن است که پیش بینی می شود ۱۱۰هزارتن محصول گندم در سال زراعی جاری در شوشتر برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شوشتر با اشاره به خسارت ۱۰۰درصدی مزارع دیم در شوشتر گفت: متاسفانه در سال زراعی جاری هیچگونه برداشتی از مزارع دیم شهرستان شوشتر صورت نمی گیرد و حدود ۱۵هزار هکتار از زمین های دیم این شهرستان غیرقابل برداشت هستند.
شوشتر به عنوان یکی از قطب های کشاورزی خوزستان ، در زمینه تولید محصولات کشاورزی رتبه دوم خوزستان را به خود اختصاص داده است.
۷۱۵۹ /۶۰۳۷
خبرنگار: ایمان صادقی حسنوند ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار