رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شوش خبرداد:

برپایی تورهای ارزان قیمت و رایگان برای معرفی جاذبه های گردشگری شوش

تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۱ ق٫ظ
برپایی تورهای ارزان قیمت و رایگان برای معرفی جاذبه های گردشگری شوش اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش با همکاری دفاتر گردشگری شهرستان، تورهای ارزان قیمت و رایگان برای معرفی و آشنایی هرچه بیشتر پتانسیل های گردشگری و میراث فرهنگی این شهر تمدنی برگزار می کند.

قلم ماندگار:

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش با همکاری دفاتر گردشگری شهرستان، تورهای ارزان قیمت و رایگان برای معرفی و آشنایی هرچه بیشتر پتانسیل های گردشگری و میراث فرهنگی این شهر تمدنی برگزار می کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش با یادآوری این که این تصمیم در نشست اندیشی مدیران و نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی – گردشگری و نماینده راهنمایان گردشگری شوش اتخاذ شد، افزود: هدف از برگزاری این نشست هم اندیشی آشنایی، شناسایی و معرفی آثار تاریخی، صنایع دستی و نقاط دیدنی شهرستان و نیز آشنایی با مشکلات دفاتر برای حرکت در مسیر رفع موانع در این راه است.
رضا چنانی گفت: متأسفانه عدم شناخت کافی از آثار باستانی و پتانسیل های گردشگری بویژه در امر فرهنگ سازی و آموزش لطمات فراوانی را بر بخش گردشگری شهرستان وارد کرده است.
رئیس دانشکده باستان شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز در این زمینه افزود: ضعف تبلیغات در حوزه دفاتر خدماتی و گردشگری شهرستان امری مشهود است که باید با برنامه ریزی کاربردی مورد توجه قرار گیرد.
چنانی تصریح کرد: برگزاری نشست های هم اندیشی دوره ای با هدف هم افزایی در اتخاذ راهکارهای معرفی بیش از پیش توانمدی ها و ظرفیت های جاذبه محور تاریخی و تمدنی شوش با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی مؤثر و راهبردی است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش در ادامه خواستار اهتمام بیش از پیش فعالان گردشگری شهرستان به منظور ارائه برنامه های عملیاتی برای افزایش ورودی های گردشگری به شهر تمدنی شوش شد.
گفتنی است در این نشست هم اندیشی مدیران و نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز به ایراد نقطه نظرات خود در این خصوص پرداختند.
آل کثیر نماینده دفتر صبای شوش ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، چند عامل را در خصوص عدم استقبال از دفاتر خدماتی اشاره کرد و گفت: عدم حمایت کافی از این دفاتر خصوصاً در بحث برگزاری تورهای غیر قانونی از اهم این موارد است.
وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش، شاهد نظارت کافی از سوی اداره اماکن و نیروی انتظامی در این خصوص باشیم.
در ادامه کُرد مدیریت دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مهر تابان نیز با ابراز تشکر از برپایی این نشست هم اندیشی، برگزاری این نشست ها را دارای پیامدهای مثبت و توسعه نگر عنوان کرد.
این فعال گردشگری از عدم استقبال سازمان ها، ادارات و ارگان ها برای برگزاری تورهای مسافرتی، گردشگری و زیارتی با ارائه سرویس های ارزان و مناسب ابراز گلایه و پیشنهاد کرد: در راستای معرفی هرچه بهتر توانمندی های میراثی و گردشگری ضرورت دارد اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به در اختیار گذاشتن کارشناس گردشگری و میراث فرهنگی به منظور همراهی دفاتر خدمات مسافرتی در برپایی تورهای گردشگری اقدام و همکاری نماید.
خیری نژاد نماینده دفتر آنی سیر کارون نیز در ادامه این نشست خواستار ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی مؤسسات و بانک های خصوصی و داشتن نگاهی ویژه به این بخش شد.
فعالان گردشگری در پایان تداوم این نشست های هم اندیشی را خواستار شدند که مورد استقبال رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش قرار گرفت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار