برپایی نمایشگاه هوایی راهیان نور در پایگاه چهارم شکاری دزفول

تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۷ ب٫ظ
برپایی نمایشگاه هوایی راهیان نور در پایگاه چهارم شکاری دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – شانزدهمین نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز شنبه با برگزاری آئینی با حضور جمعی از فرماندهان نظامی و مسئولان کشوری در پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول گشایش یافت. به گزارش ایرنا فرمانده پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول در آئین افتتاح این نمایشگاه به تشریح […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – شانزدهمین نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز شنبه با برگزاری آئینی با حضور جمعی از فرماندهان نظامی و مسئولان کشوری در پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول گشایش یافت. به گزارش ایرنا فرمانده پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول در آئین افتتاح این نمایشگاه به تشریح نقش نیروی هوایی در پیروزی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت:پرسنل نیروی هوایی در کنار سایر نیروهای نظامی و بسیج با اقتدار تجاوز دشمن را پاسخ داد.
امیر سرتیپ دوم خلبان سیدحمیدرضا آشنا از عملیات کمان ۹۹ در نخستین روز از تجاوز دشمن بعثی به خاک میهن اسلامی به عنوان نمونه ای از اقتدار نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت: نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس ۱۶۰ هزار و ۵۳۵ سورتی پرواز عملیاتی علیه دشمن انجام داد.
وی شمار عملیات های شکاری نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس را روزانه بیش از ۵۶ سورتی پرواز و در هر ساعت بیش از ۲ پرواز عنوان کرد و گفت: نیروی هوایی در تمام عملیات های دوران دفاع مقدس حضوری پر رنگ و موثر داشت.
فرمانده پایگاه چهارم شکاری وحدتی افزود: نیروی هوایی با گذشت سالها از دوران دفاع مقدس ، اکنون نیز در اوج اقتدار ایستاده است و با اتکا به توان و دانش علمی جوانان این مرز و بوم به موفقیت های چشمگیری در زمینه های مختلف نظامی دست یافته و همچنان رو به جلو در حرکت است.
وی همچنین برپایی نمایشگاه هوایی راهیان نور در پایگاه چهارم شکاری دزفول را فرصتی برای نمایش توان و اقتدار نیروی هوایی دانست و گفت: این نمایشگاه در راستای انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوانان برای شانزدهمین سال برپا شده است.
امیر آشنا با اشاره به استقبال خوب راهیان نور از این نمایشگاه در سالهای گذشته افزود:
در سالهای گذشته و در مدت ۱۰ روز برپایی این نمایشگاه تا ۲۰۰ هزار نفر از مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور از آن دیدن کردند.
وی خواستار معرفی نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه چهارم شکاری به عنوان
‘ یادمان ‘ دفاع مقدس شد و گفت:نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور که در مسیر تردد کاروان های راهیان نور در استان خوزستان قرار دارد این ظرفیت را دارد که به عنوان یکی از یادمان های دفاع مقدس ثبت و معرفی شود.
به گزارش ایرنا نمایشگاه هوایی راهیان نور که روز شنبه با حضور رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد از ۳۰ اسفند ماه تا ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۶ میزبان کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی است.
انجام پروازهای نمایشی توسط هواپیماهای شکاری از جمله ویژگی های این نمایشگاه می باشد.
نمایشگاه هوایی راهیان نور از جمله جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان می باشد که همه ساله مورد استقبال گسترده کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی قرار می گیرد.
در نمایشگاه هوایی راهیان نور دزفول علاوه بر نمایش هواپیماهای جنگنده و شکاری انواع تجهیزات هوایی ، نظامی و فرهنگی به نمایش در آمده است.
شهر دزفول پایتخت مقاومت ایران در ایام نوروز پذیرای مسافران نوروزی و راهیان نور از سراسر کشور است.
پایگاه چهارم شکاری دزفول با اجرای یک هزار و ۵۱۵ سورتی پرواز برون مرزی در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در بمباران مواضع دشمن بعثی و پشتیبانی از رزمندگان داشت.
دزفول در شمال استان خوزستان در دوران دفاع مقدس مورد اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد ، ۴۸۹ بمب و راکت و پنج هزار و ۸۲۱ گلوله توپ دشمن قرار گرفت.
به پاس ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در مقابل بمباران موشکی ، هوایی و توپخانه ای دشمن ، این شهر به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی انتخاب شد.
۶۰۶۸
خبرنگار و انتشار دهنده: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار