برپایی یکهزار و ۳۰۰ یادواره شهدای خوزستان در سال ۹۵

تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۵ ب٫ظ
برپایی یکهزار و ۳۰۰ یادواره شهدای خوزستان در سال ۹۵ [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان گفت:سال جاری یک هزار و ۳۰۰یادواره شهدای استان در شهرها ،بخش ها ، محله ها و روستاها برگزار شده است. به گزارش ایرنا عبدالرضا فرجیان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) این شهر به مناسبت روز […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان گفت:سال جاری یک هزار و ۳۰۰یادواره شهدای استان در شهرها ،بخش ها ، محله ها و روستاها برگزار شده است. به گزارش ایرنا عبدالرضا فرجیان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) این شهر به مناسبت روز شهید با یادآوری فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که بزرگداشت یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست افزود:امسال به مناسبت ها و همایش های مختلف ، برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی در بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و تبیین فرهنگ جهاد و شهادت در استان خوزستان برگزار شد.
وی با بیان اینکه سال آینده نیز برنامه های متنوع تر در قالب همایش ها و یادواره های شهدا با مضامین فرهنگ جهاد ، ایثار و شهادت تدارک دیده شده است افزود: یاد شهدا وظیفه ای ملی و دینی است و می تواند برای نوجوانان و جوانان ما بسیار مفید باشد چرا که جوانان ما به دنبال الگو هستند و بهترین الگو زندگی ، شهدای ما هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان با بیان اینکه بر اساس قانون ، بنیاد شهید یک دستگاه فرهنگی و وظایف مشخص است افزود: رسیدگی به امور خانواده های شهدا افتخاری برای این بنیاد است ولی ترویج فرهنگ ایثار ، جهاد و شهادت نیز اساس کار فرهنگی بنیاد شهید است.
فرجیان گفت: دبیرخانه شورای عالی فرهنگ ایثار ، جهاد و شهادت که به ریاست رئیس جمهوری برپا می شود در بنیاد شهید و امور ایثارگران است و در استان ها این شوراها به ریاست استاندار با هدف تعمیق فرهنگ جهاد و شهادت برگزار می شود.
وی با تجلیل از ۲۳هزار شهید دفاع مقدس استان ، ۶۳شهید مدافع حرم و ۶۸شهید و شهیده طریق الحسین(ع) که امسال در حمله تروریستی داعش در حله عراق به شهادت رسیدند، ادامه داد:استان خوزستان کانون اصلی جهاد و شهادت است و جوانان این منطقه هرجا نیاز باشد برای دفاع از اسلام و امت اسلامی با همه وجود وارد صحنه می شوند.
مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران خوزستان با بیان اهتمام دولت تدبیر و امید به امور خانواده های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار ، جهاد و شهادت ، به برنامه منظم دیدار با خانواده های معظم شهدا و جانبازان در استان پرداخت و گفت: رسیدگی به امور خانواده های شهدا و جانبازان افتخار و تکلیف الهی ماست و هیچ کوتاهی و قصوری قابل توجیه نیست.
۲۱اسفند ماه ۱۳۵۷، امام خمینی(ره) فرمان تاسیس بنیاد شهید را با هدف رسیدگی به امور خانواده های شهدای عزیز صادر کردند.
۶۰۶۵/۶۱۲۵ خبرنگار:محمدرضا بنوره ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار