برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان در آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۰ ق٫ظ
برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان در آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز خوزستان- قلم ماندگار-بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز برگزار شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از  روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ناحیه ۴ اهواز با حضور مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان، سید موسی بلادیان مسئول ستاد اقامه نماز استان، زیبا صالح پور رئیس ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از خیرین و فرهنگیان ناحیه ۴ اهواز برگزار شد.

شریفی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز ضمن خیر مقدم به مدعوین به خصوص خیرین مدرسه ساز و مسئولین و متولیان عرصه ساخت و ساز فضاهای آموزشی استان به وضعیت فضاهای آموزشی در ناحیه چهار اهواز اشاره کرد و گفت: این حوزه از آموزش و پرورش بسیار بزرگ و پراکنده است و نیازمندی های این منطقه به فضاهای آموزشی و تجهیزات زیاد است و لذا نیاز به توجه بیشتر خیرین به مناطق محروم این منطقه است.

همچنین صالح پور رئیس ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان به روایتی از پیامبر اکرم صلی ( ص ) اشاره کرد و گفت: دیوانه واقعی آن است که از نعمت الهی برخوردار باشد ولی در راه خدا انفاق نکند انسانهای نیکوکار کسانی هستند که از عقل برخوردار هستند و عقل بالاترین ارزش انسانی است که همه اعمال انسان نشأت گرفته از آن است .

وی مهمترین فضا برای تربیت را مدرسه دانست و افزود: خوش به حال خیرین مدرسه ساز که در ساخت این اماکن مقدس تعلیم و تربیت می کوشند.

 مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خوزستان نیز در جشنواره خیرین ناحیه ۴ اهواز، بیان کرد: پدیده سیلاب به مدارس زیادی در استان خسارت وارد کرده که به تعمیر و تجهیز مدارس آسیب دیده از اولویت‌های نوسازی مدارس می باشد چون سیلاب به مدارسی در بعضی از شهرهای استان خسارت وارد نموده ، و این مدارس نیازمند بازسازی تعمیر و تجهیز فوری هستند.

 وی  در ادامه اظهار کرد: ۳۷ درصد از مدارس کشور توسط خیرین ساخته شده اند در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار خیّر مدرسه‌ساز در کشور در حال فعالیت هستند.

وی در پایان افزود برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز فرصت خوبی است تا از مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی تجلیل شود و می طلبد که در این در این فرصت بیشتر توجه خیرین به مدارس سیل زده  در استان باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار