فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان:

برگزاری رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۳:۳۷ ب٫ظ
برگزاری رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله در خوزستان فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان اظهار کرد: ۲۵ شهریور ماه در استان خوزستان رزمایش اقتدار نیروهای بسیجی با نام سپاهیان محمد رسول‌الله بنا است انجام شود که مرحله اول رزمایش بیست و پنجم شهریور و مرحله دوم در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، سردار شاهوارپور،فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان پیش از ظهر امروز در نشست خبری رزمایش حضرت محمد رسول الله (ص) ۲ اظهار کرد: ۲۵ شهریور ماه در استان خوزستان رزمایش اقتدار نیروهای بسیجی با نام سپاهیان محمد رسول‌الله بنا است انجام شود که مرحله اول رزمایش بیست و پنجم شهریور و مرحله دوم در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد:اولین گام، فراخوانی بسیجیان است که از محلات مختلف شهرها و روستاهای استان انجام می‌شود، مرحله دوم سازماندهی نیروها و مرحله سوم اعزام از محل نماز جمعه اهواز به مناطق رزمایش می‌شود.

شاهوارپور گفت:در اردوگاه‌ها آموزش‌هایی برای بسیجیان تکرار می‌شود و کارهای تاکتیکی در شب انجام می‌شود اقدامات کمین و ضد کمین و هلی‌بورد ضد دشمن فرضی هم انجام می‌شود.

وی افزود: مناطق رزمایش عمدتاً اردوگاه‌ها و پادگان‌های قدس و همچنین اردوگاه‌های راهیان نور هستند. پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۲ هزار نفر در رزمایش امسال شرکت کنند.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان بیان کرد: همزمان با این برنامه، ما اعزام گروه‌های جهادی را داریم که مثل هر سال این گروه‌ها تلاش زیادی برای کمک به مناطق محروم دارند. از روز ۹ شهریور تا کنون حدود ۱۸۰ گروه جهادی را به مناطق محروم استان اعزام کرده‌ایم.

وی افزود: توسط گروه‌های جهادی بنا است ۱۶۰ مدرسه نوسازی و مرمت شوند، ساخت حدود ۲۰۰ منزل برای محرومین و بازسازی ۸۰۰ خانه، تکمیل مساجد،ساخت سرویس بهداشتی، مرمت خانه‌های بهداشت ، کارهای آموزشی و فرهنگی نیز اقدامات دیگری هستند که این گروه‌ها در این ایام انجام خواهند داد.

سردار شاهوارپور گفت: یکی از کارهای شاخصی که در این ایام انجام شد «شیفت ایثار» بود که توسط کارگران دستگاه‌های مختلف در مناطق مختلف اهواز و استان انجام شد، به این صورت که کارگران ضمن کار کردن مضاعف در یک روز، حقوق آن روز خود را به محرومین اختصاص دادند.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس اظهار کرد: شرکت در صبحگاه مشترک، دیدار با خانواده شهدا و غبارروبی قبور شهدا، نشست بصیرتی و تبیین انقلاب اسلامی، ویزیت رایگان پزشکان در مناطق محروم، خاطره گویی در مدارس توسط راویان توانمند، مسابقات ورزشی با رویکرد دفاع مقدس با رویکرد فرهنگ ایثار و مجاهدت و شهادت، تجمع و گردهمایی بسیجیان و شرکت یگان عشایر در مراسم رژه در تهران است که هر ساله از دشت آزادگان برادران عرب در این مراسم شرکت می‌کنند، برخی از برنامه‌های ویژه سپاه در این هفته گرانقدر هستند و بیش از ۱۲۰ برنامه مختلف برای این مناسبت انجام می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: بسیجیان مردمی هستند که مشتاق خدمت به کشور هستند و ما فقط سازماندهی را انجام می‌دهیم. آمادگی که در رزمایش حاصل می‌شود برای کاهش تهدیدات و همچنین هزینه‌های مواجه شدن با مشکلات بسیار مفید است.

سردار شاهوارپور در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات سپاه خوزستان در مقابله با احتکار و تخلفات اقتصادی، گفت: احتکار کالا یک جنایت بزرگ است و مردم هم برای مبارزه با این تخلف همکاری لازم را داشته باشند، ضمن اینکه مجموعه سپاه همه تلاش خود را جهت مقابله با هر گونه تخلف اعم از احتکار و غیره به کار بسته است.

وی ادامه داد: دشمنان تاکنون هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرده‌اند ولی به نتیجه‌ای نرسیدند و دشمن قصد دارد با سوء استفاده از شرایط اقتصادی، مردم را تحت فضای روانی خود قرار دهد و باید تلاش خود را در زمینه اقتصادی و مقابله با جنگ نرم دشمن در این زمینه مضاعف کنیم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار