برگزاری هفتمین کنگره علمی طب رزم چهارم و پنجم اسفند در خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۴ ب٫ظ
برگزاری هفتمین کنگره علمی طب رزم چهارم و پنجم اسفند در خوزستان [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد:هفتمین کنگره علمی طب رزم و پنجمین آئین اهدای جایزه ملی شهید رهنمون در روزهای چهارم و پنجم اسفند در خوزستان برگزار می شود. به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، سردارسرتیپ دوم پاسدار احمد […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد:هفتمین کنگره علمی طب رزم و پنجمین آئین اهدای جایزه ملی شهید رهنمون در روزهای چهارم و پنجم اسفند در خوزستان برگزار می شود. به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، سردارسرتیپ دوم پاسدار احمد عبداللهی افزود: مهمترین انگیزه و دلیل اجرای این کنگره، واکاوی و بازخوانی حماسه‌هایی که کادر پزشکی در بیمارستان‌های صحرایی خلق کرده‌اند.
وی گفت:درتاریخ هشت ساله دفاع مقدس، پزشکان و بخش بهداشت و درمان همگام با بخش های دیگر در عملیات ‌های مختلف نظامی شرکت کردند و همپای بخش های رزمی دردفاع مقدس درخشیدند و با خلق حماسه‌های ماندگار در پست‌ های امداد و اورژانس‌های خط مقدم و نیز ثبت برگ های زرین در بیمارستان ‌های صحرایی و نقاهتگاه ها و بیمارستان‌های عقبه افتخار آفرینی کردند.
معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی سپاه افزود: این کنگره با مشارکت وزارت بهداشت و درمان وآموزش پزشکی کشور، جامعه جراحان کشور و بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیه ا…(عج) و ارتش جمهوری اسلامی و آبادان و شهید بهشتی اهواز و اداره بهداشت و امداد و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و همکاری معاونت بهداری نیروی زمینی سپاه و همزمان با برگزاری پنجاه و هفتمین کنگره علمی میان دوره‌ای جامعه جراحان خواهد بود.
سردار عبدالهی اضافه کرد: در این کنگره چهار میزگرد با موضوعات ‘رسیدگی به مجروح در صحنه رزم’، ‘ملاحظات مهم در امداد و نجات مجروحان’ و ‘آخرین تجارب رسیدگی به مجروحان در اورژانس بیمارستان صحرایی و تازه‌های تروما’ و نیز میزگرد ‘ CBRNE’ برگزار خواهد شد.
همچنین آیین اهدای جایزه شهید دکتر رهنمون، طبق سال های گذشته با حضور مسئولان کشوری و لشکری و تنی چند از فرهیختگان و پیشکسوتان و بزرگانی که در زمان دفاع مقدس در مراکز درمانی و بیمارستان‌های صحرایی حضور داشتند، و برای تجدید میثاق دوباره با شهدا گردهم می‌آیند، اهدا می شود.
سردار عبداللهی با بیان اینکه امسال حدود ۳۰۰ رزیدنت و انترن‌های پزشکی از دانشگاه‌های سراسر کشور دعوت شده‌اند، گفت: دعوت از پزشکان نسل جدید به منظور نشر و گسترش و توسعه و تعمیق فرهنگ جبهه و جهاد و ایثار به نسل جدید پزشکان و پرستاران و گروه بهداشت و درمان است.
وی خاطرنشان کرد: روزششم اسفند روز شهادت شهید دکتر محمدعلی رهنمون است؛ این پزشک شهید ریاست بیمارستان صحرایی خاتم الانبیاء (ص) را در دفاع مقدس برعهده داشت که قرار است در این آیین از خانواده شهدا، نخبگان و پیشکسوتان طب رزم تقدیر شود.
۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار