امروز صورت گرفت؛

برگزاری هیجدهمین کمیته دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی + عکس

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۵ ق٫ظ
برگزاری هیجدهمین کمیته دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی + عکس اهواز- قلم ماندگار- هیجدهمین کمیته دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.

قلم ماندگار:

هیجدهمین کمیته دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.

به گزارش قلم ماندگار، این جلسه با حضور  دکتر رمضان احدی، قائم‌مقام ریاست دانشگاه در امور سلامت، دکتر حسین برزگر معاون غذا و دارو، دکتر حمید رضا خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر ورناصری معاون درمان و معاون اجرایی معاونت بهداشتی، اعضاء در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه با محوریت ارزیابی دور دوم عملکرد بیمارستان معرفی ماهشهر و بیمارستان راه زینب برگزار شد.

همچنین در این جلسه ابتدا مسئول دارویی بیمارستان و مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستانهای مذکور گزارشی از مداخلات و اقدامات انجام گرفته که افزایش بهره برداری از منابع و بهبود فضای فیزیکی نگهداری و توزیع دارو را در پی داشت ارائه شد که از جمله میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱. مدیریت هزینه کرد منابع با اجرای پروتکل های ابلاغی و لزوم‌تداوم در ابلاغ پروتکل ها از سوی ستاد وزارتخانه و انجام اقدام مشابه در خصوص ملزومات مصرفی پزشکی پرهزینه با بهره برداری از پتانسیلهای کلان‌مناطق
۲. بهبود و ارتقاء فرآیند توزیع و ارتقاء‌ استانداردهای نگهداری و توزیع دارو و ملزومات مصرفی پزشکی
۳. ثبت شناسنامه، تعمیرات و… تجهیزات پزشکی در سامانه مدیریت سطح نگهداشت تجهیزات پزشکی
سپس نمایندگان معاونتهای غذا و دارو، معاونت درمان و معاونت خوسعه مدیریت و منابع دانشگاه گزارشاتی از وضعیت ارائه خدمات دارو و تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ، هزینه کرد منابع و مطالبات شرکتهای توزیع کننده اقلام مذکور را ارائه دادند و راهکاریهایی برای ارتقاء و بهبود عملکرد ارائه شد.
در ادامه روسای بیمارستان ها ، آقای دکتر خلیلی، معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر ورناصری، معاون درمان نقطه نظرات خود را ارائه کرد.

در پایان‌ دکتر احدی با توجه به گزارشات ارائه شده ضمن برشمردن مواردیکه که نیازمند توجه ویژه است، بر آسیب شناسی علل وقوع نقاط ضعف و ارائه راهکاری موثر و مداخلات جهت رفع و کاهش نقاط صعف با تعامل و همکاری معاونتهای دانشگاه و واحدهای تحت پوشش تاکید کرد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار