برگزاری چهارمین جلسه شورای پژوهشی نظام سلامت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۲ ق٫ظ
برگزاری چهارمین جلسه شورای پژوهشی نظام سلامت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اهواز- قلم ماندگار-چهارمین جلسه شورای پژوهشی نظام سلامت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، شنبه ۳۰ شهریورماه ۹۸ چهارمین جلسه شورای پژوهشی نظام سلامت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز  در این معاونت برگزار شد.

دکتر حسین برزگر معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: این جلسه با هدف توسعه پژوهش و فناوری در رفع نیازهای جامعه که در ارتباط با غذا، دارو و سلامت مردم است، تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه در زمینه افزودنی ماده گلوتن و حساس بودن بیماران که دچار بیماری سلیاک یا آنتروپاتی (ناراحتی روده) حساس به گلوتن در افرادی که از نظر ژنتیکی به گلوتن حساس اند مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: مقرر شد با شرکت های دارویی و غذایی در این زمینه مکاتبات صورت بگیرد که محصولات فاقد گلوتن را تولید کنند و به همین منظور نیز همایشی در استان خوزستان برگزار شود که در آن شرکت های تولید کننده محصولات فاقد گلوتن اعم از دارو، غذا و آرایشی و بهداشتی را در معرض بیماران قرار دهند.

برزگر همچنین در ادامه با اشاره به اینکه در این جلسه بحث بررسی آمفتامین ها در محصولات قاچاق و غیر مجاز، داروهای اعصاب و روان جهت کنترل آنها، مکمل های غذایی، دارویی، چاقی و انرژی زا مطرح شد، یادآور شد: به بحث بررسی کیفیت گندم استان خوزستان در یک فصل برداشت از لحاظ میکروبی، افزودنی های سموم و پایداری شیمایی و میکروبی نیز در این جلسه پرداخته شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار