برگزاری چهارمین همایش ایمنی برق در اهواز

تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۱ ق٫ظ
برگزاری چهارمین همایش ایمنی برق در اهواز چهارمین همایش ایمنی برق، ویژه کارکنان شرکت توزیع نیروی برق اهواز برگزار شد.

قلم ماندگار:

   به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز، سید عماد حسینی مدیر ایمنی این شرکت در همایش ایمنی برق که در محل سالن همایش های آب و برق برگزار شد، اظهار کرد: رعایت نکات ایمنی در میان پرسنل و کارکنان عملیاتی شرکت امری ضروری و حیاتی است.

   وی با بیان اینکه بهترین و باکیفیت ترین ابزارها برای استفاده مجموعه شرکت تهیه و توزیع شده است، افزود: اعتقاد داریم ابزار و تجهیزات هر اندازه که سالم و بدون عیب و نقص باشد، به همان اندازه ایمنی را افزایش می دهد.

   مدیر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق اهواز  با بیان اینکه مجموعه ایمنی و HSE شرکت بر موضوع آموزش ایمنی کارکنان تاکید داشته است، گفت: در بحث آموزش از اساتید برجسته و صاحب نظر استفاده شد و به صورت مستمر و هفتگی جلسات مختلفی با موضوع خاص ایمنی در راستای کاهش خطرات و حوادث برگزار شده است.

   وی با اظهار اینکه تجارب نیروهای عملیاتی و فرمن های شرکت در هیچ دانشگاهی تدریس نشده است، بر استفاده از این تجربه به منظور ارائه آموزش های لازم تاکید کرد.

   حسینی در ادامه به بحث ۵S و نظام آراستگی اشاره کرد و با بیان اینکه این موضع سبب آراستگی و بهسازی محیط کار می شود، عنوان کرد: محیط کار مرتب و تمیز که در آن هر چیزی در جای مناسب خود قرار داشته و دستورالعملهای لازم در دسترس باشد، محیط کار امن‌ تری برای کار است.

   مدیر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق اهواز اضافه کرد: نظام آراستگی در محیط های اداری و در بحث خودروهای شرکت با جدیت دنبال و اجرا شده است.

   وی مهمترین عامل ایجاد حوادث را عجله کردن در کار عنوان کرد و گفت: ۵S علاوه بر کاهش هدررفت زمان، از عجله کردن کارکنان در کار جلوگیری کرده و در نتیجه کاهش خطرات و حوادث احتمالی را به دنبال دارد.

   حسینی یک از اهداف این مجموعه را بهینه سازی و تعمیر ابزارها و تجهیزات با استفاده از کمترین هزینه عنوان کرد و افزود: یکی دیکر از موضوعاتی که مدنظر ما بود، بحث یکسان سازی پوشش، نوع و رنگ لباس کارکنان بوده است.

   وی همچنین با اشاره به وظیفه فرمن ها و مدیران گروه های عملیاتی، یادآور شد: به جهت کاهش خطرات و حوادث، فرمن ها و مدیران گروه های عملیاتی به عنوان افسران ایمنی وظیفه نظارت بر عملکرد کارکنان و نیروها را نیز برعهده دارند.

   مدیر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق اهواز در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش مجموعه ایمنی، مدیران و کارکنان شرکت میزان حوادث به صفر برسد.

  لازم به ذکر است در پایان مراسم از برخی پرسنل شرکت که نکات ایمنی را به خوبی رعایت و اجرا کرده بودند با اهدای لوح تقدیر و سپاس و همچنین کمک هزینه زیارت مشهد مقدس به همراه سه تن از اعضای خانواده، تجلیل شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار