مسوول دبیرخانه کشوری اعتباربخشی نتایج آزمایشگاهی:

برگزاری کارگاه آموزشی اعتباربخشی جستجوی اشریشیاکلای در فراورده های غذایی + عکس

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰ ق٫ظ
برگزاری کارگاه آموزشی اعتباربخشی جستجوی اشریشیاکلای در فراورده های غذایی + عکس مسوول دبیرخانه کشوری اعتباربخشی نتایج آزمایشگاهی از برگزاری کارگاه آموزشی اعتباربخشی جستجوی اشریشیاکلای در فراورده های غذایی خبر داد.

به گزارش قلم ماندگار، کارگاه آموزشی اعتباربخشی جستجوی اشریشیاکلای در فراورده های غذایی با حضور بیش از پنجاه نفر از کارشناسان آزمایشگاههای کنترل غذا و دارو سراسر کشور در سالن ابن سینا اداره کل آزمایشگاه های مرجع آغاز به کار کرد.

 دکتر روح الله شیرعلی پور مسوول دبیرخانه کشوری اعتباربخشی نتایج آزمایشگاهی گفت: این کارگاه دو روزه با هدف افزایش صحت و دقت نتایج آزمایشگاهی و همچنین افرایش اطمینان به نتایج از طریق تولید شواهد قابل استناد و همچنین ارتقا  اثربخشی و کارآیی نتایج برگزار می شود.

وی ادامه داد:  از آنجایی که پایش فساد ناشی از آلودگی میکروبی مواد غذایی امری ضروری به نظر می رسد، آزمونهای کنترل کیفی مربوطه باید به شکل صحیح انجام گیرد تا بتوان در مورد آن به تصمیم گیری با اطمینان بالا رسید.

دکتر شیرعلی پور در پایان افزود: هدف از برگزاری این دوره  آشنایی کارشناسان شرکت کننده با روش های اعتباربخشی آزمایشگاهی میکروبی و روش به دست آوردن دقت و صحت آزمایشگاهی است.

photo_2017-04-30_08-20-58

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار