در دومین گردهمایی جمعی از رسانه های خوزستان با موضوع بررسی توسعه نامتوازن محلات شهر اهواز مطرح شد؛

بغض شهردار اهواز ترکید! / جریان هایی برای ناکارامد کردن شهرداری مشغول فعالیتند!/ ما دنبال سالم سازی هستیم / با یک تبصره از تهران ، بودجه ی اهواز کم می شود به راستی چرا باید چنین باشد ؟

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۰:۵۷ ق٫ظ
بغض شهردار اهواز ترکید! / جریان هایی برای ناکارامد کردن شهرداری مشغول فعالیتند!/ ما دنبال سالم سازی هستیم / با یک تبصره از تهران ، بودجه ی اهواز کم می شود به راستی چرا باید چنین باشد ؟ شهردار اهواز گفت : شهرداری نهادی عمومی غیر دولتی است که به عنوان پیشانی هر شهر شناخته می شود .در هر دوره ای شهرداری قانونی را می نویسد ؛ بدون آنکه آنطور که باید اجرا کند.

قلم ماندگار:

منصور کتانباف در دومین نشست بررسی توسعه نامتوازن محلات شهر اهواز که با حضور جمعی از فرهیختگان ،اساتید دانشگاه ، کارشناسان وجمع کثیر رسانه های استان در سالن اجتماعات دفتر روزنامه اقتصاد بومی  برگزار شد اظهارکرد : اینکه می گویند شهرداری اهواز در برخی ساختمان ها تغییر کاربری داده است صحت ندارد واگر تغییری داده ایم مجرم هستیم .

شهردار اهواز گفت : شهرداری نهادی عمومی غیر دولتی است که به عنوان پیشانی هر شهر شناخته می شود .در هر دوره ای شهرداری قانونی را می نویسد ؛ بدون آنکه آنطور که باید اجرا کند .

کتانباف بیان کرد: اگر تخلفی انجام شده، ما حتما برخورد کردیم .ما از دفتر شهرداری تراز مالی و صورت وضعیت را  مطالبه می کنیم،اما برخی از مطالبات را نتوانستیم سریعا به دلایل نامشخص مطالعه کنیم .

وی گفت: جریان هایی برای نا کارامد کردن شهرداری وجود دارد که می خواهند شهرداری را تضعیف کنند . ما دنبال سالم سازی هستیم و اگر این نبود هیج آبی بهتر از اب گل الود نیست . ما دنبال مچ گیری نیستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد : نسبت دادن انواع القاب به اهواز مانند آلوده ترین شهر و ..‌ بی حرمتی به اهواز در این شهر  بیداد میکند. واقعا ما به عنوان  بعنوان شهروند چه کاری برای شهر انجام دادیم ؟

وی افزود: بودجه ی شهرداری به کسانی داده می شود که لزوما نیازش ندارند. وقتی  صدها  درخت روزانه در اهواز تخریب می شود ،چه کسی حساسیت نشان میدهد؟ دریافتی شهرداری بزرگ کشور بیش از چهل هزار میلیارد بوده اما در اهواز این رقم بسیار ناچیزاست .با یک تبصره از تهران ، بودجه ی اهواز کم می شود به راستی چرا باید چنین باشد ؟

شهردار اهواز که ابتدا  سوالات مختلف خبرنگاران در خصوص نظافت شهری ، بودجه شهرداری ، عمران شهر ، منطقه بندی در اهواز ، وضعیت بلاتکلیف پارک حجاب ، تبعیض در خدمات شهری ولزوم ضرورت خدمات رسانی به مناطق کم برخوردار  راشنیده بود ،به سوالات اینگونه پاسخ داد : معادل یک میلیون متر مربع اسفالت کردیم و چهارده کیلومتر ساحل سازی هم اکنون در حال اجراست وبسیار امیدواریم که  پارک حجاب بانوان را پس بگیریم .

کتانباف با اشاره به اینکه پینشهاداتی از قبل از سوی شهرداری ارومیه و تبریز برای انجام کارهای فرهنگی ومذهبی وتاریخی مسجد آذربایجانی ها انجام شده افزود: با ازاد سازی پارک حجاب بانوان ،کارهای فرهنگی ومذهبی هم در مسجد آذربایجانی ها  انجام و یک قدم به جلو خواهیم رفت .

وی درخصوص تفاوت خدمات شهری هم افزود: بخش عمده ی در آمد اهواز از صنایع فولاد است .کیانشهر هم صدردصد زمین هایش متعلق به دولت می باشد واقتصاد یعنی همین برقراری عرضه وتقاضا . اهل رسانه ی اهواز چقدر برای مهدیس و جمع شدن سرمایه درآن قلم زده اند؟

این مقام مسئول درپاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص زمین های کیانشهر گفت : نقشه ی کیانشهر بر اساس طرح جامع و مهندسی شده طراحی شده است وشهرداری  نظارت های خود را اعمال می کند .

در آموزش کارگران فضای سبز و پاکبانان ضعف داریم

وی به بیان مسئله ضعف آموزش  کارگران شهرداری هم پرداخت و گفت :  یک گارگر شهرداری چقدر درختان را میشناسد؟ چقدر میتواند ابزار بهداشتی را شناسایی کند. درآموزش کارگران فضای سبز وپاکبانان ضعف داریم .

شهردار اهواز اظهار کرد : هزار درخت بومی کاشتیم  وتراکم کاشت  درخت را دراهواز افزایش دادیم سازمان ها برای تهسیل کارهای شهرداری قرارداد می بندند ومستقل کار نمی کنند .

کتانباف تصریح کرد : معدل تفکیک زباله ۱۰ درصد است . عمران تولید فرهنگ میکند یا فرهنگ تولید عمران !؟

وی افزود: در شهرداری منطقه  هشت اهواز معضل حقوق و سنوات عقب افتاده به نیروهای شهرداری را داریم.

همچنین رییس شورای اسلامی شهر اهواز گفت:  کلیت اهواز چالش پیدا کرده و سونامی فاضلاب نیز در پیش است . دو هزار میلیارد برای فاضلاب تخصیص داده شد اما به شهر اهواز توجهی نشد لذا غفلت هایی در توسعه نامتوازن داشته ایم .

 محمد جعفر فلسفی،با بیان اینکه  خبرنگار ها بعضن در تضاد با مسئولان کار می کنند تصریح کرد : به عنوان مثال یکی از تیترها این بود که < طناب کشی فلسفی و کتانباف باعث عدم جمع اوری زباله های گلستان شد > !؟.  خواهش می کنم واقعیت را شفاف بیان کنیم ومنفی بافی نکنیم .

رییس شورای اسلامی شهر اهواز  افزود: نباید اختلافات را تشدید کنیم چراکه بخشی از اختلافات اصلا واقعیت نداشته است .

فلسفی ، درخصوص اقدامات فرهنگی برای شهر اهواز هم بیان کرد :  دوبرابر آن چیزی که به مساجد کمک کردیم ،امور فرهنگی را مورد حمایت قرار دادیم وخیلی از مناطق ومدیریت های فرهنگی همانند مدیریت خرمشکوشک صنایع فولاد در گیت بوستان  به درستی کارشان را انجام می دهندوباید واقعیت ها را هم گفت و بحث ها را دسته بندی کرد تا به جمع بندی کامل برسیم .

وی خاطر نشان کرد : به فضای آزاد برای گفتمان نیاز داریم . باید حوصله ی نقد داشته باشیم وکرسی آزاد اندیشی برقرار باشد وراحت بشنویم و نقد کنیم  .

یادآور می شود: در نشست بررسی توسعه نامتوازن محلات شهر اهواز  فلسفی به ضرورت پرداختن رسانه ها وجامعه به بحث ججاب  پرداخت و افزود: برخی با اصل حجاب بصورت فردی یا اجتماعی مشکل دارند .در دانشگاه ها چند فصل به حجاب پرداخته شده است ؟ خبرنگار چقدر به مباحث حجاب پرداخته است  ؟سیاست هایی غلط بوده که باید تصحیح شود .گشت ارشاد نیز پاسخ مناسبی و میسری به بدحجابی نیست بلکه باید از زاویه دیگر به این مبحث وارد شد .

انتهای پیام/

 1. scr888 zip download   ۲۱/۰۳/۱۳۹۷  

  When some oone searches for his vital thing, therefore he/she desires
  to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here. https://918kiss.party/component/tags/tag/scr888-zip-download

 2. 918kiss   ۲۲/۰۳/۱۳۹۷  

  Goood post. I learen someething new and challenging on sites I stumbleupon every day.
  It will alway be exciting to read through articles from other writers and use a
  llittle something from other websites. http://www.icsi.edu/capitalmarketweek/UserProfile/tabid/4706/userId/2542352/Default.aspx

 3. Kirby   ۲۲/۰۳/۱۳۹۷  

  سلام.وبسایت جالبی دارید.خیلی
  خیلی ممنون

  Feel free to visit my blog کرم مرطوب کننده

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
محل كد آمار