بهره برداری از سیستم ایمنی خنثی ساز کلر در تاسیسات آبرسانی روستایی کارون

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۴۹ ب٫ظ
بهره برداری از سیستم ایمنی خنثی ساز کلر در تاسیسات آبرسانی روستایی کارون [ad_1] اهواز- ایرنا – برای جلوگیری از حوادث احتمالی در تاسیسات آبرسانی روستایی یک دستگاه سیستم ایمنی خنثی ساز کلرگازی در تاسیسات آبرسانی روستایی شهدای جنگیه در شهرستان کارون، نصب و راه اندازی شد. به گزارش ایرنا سرپرست امور آبفار شهرستان کارون یکشنبه با بیان این خبر افزود: این اقدام برای ایمن سازی و جلوگیری […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا – برای جلوگیری از حوادث احتمالی در تاسیسات آبرسانی روستایی یک دستگاه سیستم ایمنی خنثی ساز کلرگازی در تاسیسات آبرسانی روستایی شهدای جنگیه در شهرستان کارون، نصب و راه اندازی شد. به گزارش ایرنا سرپرست امور آبفار شهرستان کارون یکشنبه با بیان این خبر افزود: این اقدام برای ایمن سازی و جلوگیری از بروز حادثه با تزریق خنثی ساز کلرگازی در این تاسیسات صورت گرفت.
محمود آریاخاکی ادامه داد : این سیستم با اعتباری بالغ بر یک هزارو ۲۰۰ میلیارد ریال نصب و راه اندازی شده و در مواقع بروز نشت گاز و حادثه به صورت اتوماتیک شیر کپسول کلر را قطع کرده و خنثی ساز شروع به مکش و خنثی کردن گاز و آژیر و آلارم را نیز فعال می کند.
سرپرست امور آبفاروستایی شهرستان کارون ادامه داد: همزمان با فعال شدن پمپاژ ، عملیات تزریق کلر نیز توسط این سیستم و بصورت اتوماتیک انجام می شود که تمامی مشخصات گاز کلر به صورت نمودار خطی و آنلاین قابل مشاهده و تنظیم است.
آریاخاکی بیان کرد : این سیستم در مواقع بروز هرگونه حادثه ضمن هشدار به صورت خودکار به ۱۰ نفر پیامک ارسال می کند و همچنین تمامی تابلو برق و ابزار دقیق، شیرهای قطع و وصل، مانیفولد گاز و آنالایزر هم از مدار خارج می شوند.
گفتنی است تاسیسات آبرسانی شهدای جنگیه ۸ روستای مظفریه ۱، ۲ و ۳، جنگیه، عمیره، کواتر، ابودبس و ولی عصر با جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر در قالب ۲ هزار و ۶۰۰ خانوار را تحت پوشش دارد.
۷۱۶۵/۶۰۰۲
خبرنگار: حمید رضا ترابی فرد **انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار