بهره برداری از ۲۵۰طرح صنعتی بزرگ کشور در دهه فجر

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۰:۵۵ ق٫ظ
بهره برداری از ۲۵۰طرح صنعتی بزرگ کشور در دهه فجر [ad_1] اهواز – ایرنا – وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: تا پایان دهه فجر انقلاب اسلامی ، ۲۵۰طرح صنعتی بزرگ کشور به بهره برداری می رسد. به گزارش ایرنا محمدرضا نعمت زاده دوشنبه شب در حاشیه افتتاح نمایشگاه توانمندی های صنعتی و تولیدی خوزستان در محل نمایشگاه بین المللی اهواز در گفت و […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: تا پایان دهه فجر انقلاب اسلامی ، ۲۵۰طرح صنعتی بزرگ کشور به بهره برداری می رسد. به گزارش ایرنا محمدرضا نعمت زاده دوشنبه شب در حاشیه افتتاح نمایشگاه توانمندی های صنعتی و تولیدی خوزستان در محل نمایشگاه بین المللی اهواز در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: تعدادی از این طرح ها با حضور رئیس جمهوری ، معاون اول ، وزرا و مدیران و معاونان وزارت صنعت و معدن و تجارت و استانداران به بهره برداری رسیده و تعدادی دیگر در چند روز آینده با حضور مقام های عالی کشور افتتاح می شود.
وی گفت: در استان خوزستان چندین طرح صنعتی از جمله کارخانه روغن کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) ، نیروگاه برق و دو طرح پتروشیمی در ماهشهر امروز(دوشنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت در ادامه به قابلیت های صنعتی استان خوزستان اشاره کرد و گفت: بخش صنعت استان خوزستان در دهه های گذشته به صنایع مادر همچون نفت ، گاز و پتروشیمی و فولاد خلاصه می شد ولی هم اکنون استان در مسیر توسعه صنعتی به خصوص در بخش های پائین دست صنعت قرار گرفته است.
نعمت زاده افزود: صنایع متوسط و کوچک خوزستان در کنار صنایع بزرگ و مادر نیز رشد کرده و ما از احیای قابلیت های صنعتی استان در زمینه های مختلف به خصوص صنایع پائین دستی حمایت می کنیم هرچند استان خوزستان در بخش کشاورزی در کشور پیشرو است
وی گفت: واحدهای صنعتی استان برای رشد و پویایی باید به صنعت صادرات محور تبدیل شوند در این صورت است که واحدهای صنعتی سرپا خواهند ماند.
نعمت زاده در ادامه گفت: امسال بخش صنعت کشور از رشد نسبی برخوردار بوده و تلاش می کنیم در حد توان و مقدورات مشکلات پیش روی صنایع را برطرف کنیم.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بازدید از نمایشگاه توانمندی های صنعتی و تولیدی خوزستان با تعدادی از صنعتگران خوزستانی گفت وگو کرد و درجریان مشکلات آنان قرار گرفت.
کمبود نقدینگی و سرمایه درگردش ، سرمایه انباشته ، خودداری بانکها از دادن تسهیلات ارزان قیمت ، وثیقه ها ، مشکلات کارگری و احساس خطر از تعطیلی کارخانه ها از مهمترین مشکلات طرح شده صنعتگران خوزستانی با وزیر صنعت ، معدن و تجارت بود.
به گزارش ایرنا در آئین افتتاح نمایشگاه توانمندی های صنعتی و تولیدی خوزستان ، اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گفت: در این نمایشگاه ۲۰۵واحد صنعتی ، تولیدی و خدمات فنی تولیدات خود در معرض دید عموم قرار دادند.
این نمایشگاه به مدت چهار روز دایر می باشد.
۶۰۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار