وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی:

به خاک خوزستان مدیونم

تاریخ انتشار: جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۱ ب٫ظ
به خاک خوزستان مدیونم وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: من به خاک خوزستان مدیونم و پای همه مردمان این استان را می‌بوسم.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: من به خاک خوزستان مدیونم و پای همه مردمان این استان را می‌بوسم. افتخار داشتم که روز سوم جنگ تحمیلی، در منطقه حضور داشته باشم و با صحنه‌هایی که در خوزستان دیدم، تمام عمر خودم را به این استان مدیون می‌دانم.
آقای دکتر سعید نمکی در نشست با مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: همواره فکر می‌کردم نخستین جایی که بعد از جنگ، باید آباد شود، خوزستان است. رشادت، شجاعت و از خودگذشتگی مردم خوزستان بی نظیر بود. بنده خودم را به عنوان سربازی کوچک، خدمتگزار کوچک مردم خوزستان می‌دانم.
وی افزود: نخستین موارد ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان که گزارش شد، به همکارانم تأکید کردم که خوزستان را در یابید، چون با همه استان‌های کشور، از نظر اقلیم و فرهنگ متفاوت است. خوزستان را خوب می‌شناسم و در سیلاب‌های پارسال دوبار به این استان سفر کردم و حتی یک مورد همه گیری بیماری در این استان نداشتیم.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است که با وضعیت اقتصادی نامناسب و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، جنگ تمام عیار با کرونا را مدیریت کردیم و یک نفر هم در بیمارستان سرگردان نشد و حتی یک اتباع بیگانه هم معطل نماند. در اکثر کشور‌های اروپایی میزان تخت به ازای هر هزار نفر، بیشتر از ۶ و ۷ تخت است، اما در ایران یک و ۶ دهم تخت است.
آقای دکتر نمکی خاطرنشان کرد: در خوزستان با همه گیری به نسبت سنگینی روبرو هستیم و تنها راه نجات ما، همدلی، وفاق و هماهنگی است و باید دو کار مهم انجام دهیم؛ اول آموزش به مردم برای حفظ فاصله مورد توجه قرار گرفته و شاهد همراهی برای رعایت شیوه نامه‌ها در مشاغل و مردم باشیم. دوم به همدیگر کمک کنیم تا این موج بیماری را سپری کنیم.
وی افزود: برآورد من این است که اوج بیماری در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد، اما نیاز‌های بیماران بستری در ICU بیمارستان‌های خوزستان را لحظه به لحظه رصد و پیگیری می‌کنم. در تلاشیم تا کمبود‌ها را جبران کنیم.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن تأکید بر توجه خاص وزارت بهداشت درمان و آموزش پرشکی به استان خوزستان در حوزه مقابله با کرونا، گفت: اورژانس هوایی، حق بهبهان، مسجد سلیمان و ایذه است و از امروز این سه پایگاه مصوب می‌شود و قرارداد‌های مورد نیاز به زودی منعقد خواهد شد

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
محل كد آمار