بیستمین سال برداشت نیشکر در کشت و صنعت امیرکبیر

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۱ ب٫ظ
بیستمین سال برداشت نیشکر در کشت و صنعت امیرکبیر بیستمین دوره برداشت نیشکر از سطح هشت هزار و ۸۷۰ هکتار از مزارع کشت‌ و صنعت امیرکبیرآغاز شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در آیین شکرانه برداشت محصول نیشکر، گفت: پیش بینی می شود ۷۷۰ هزار تن نیشکر از سطح اراضی این شرکت برداشت شود.

محمد فتحی مکوند افزود: ۸۵ هزار تن شکر خام از این میزان برداشت نیشکر تولید خواهد شد و برای تصفیه ۱۷۵ هزار تن شکر خام نیز برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به بیستمین دوره برداشت نیشکر در کشت و صنعت امیرکبیر، اظهار داشت: تلاشگران شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در همه عرصه ها همگام با سایر کشت و صنعت ها با تلاش و پشتکار و برنامه ریزی صحیح ۲۰ سالی را پشت سرگذاشتند که حاصل آن رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار و خودکفایی برای کشور است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر ادامه داد: در این سال ها با یاری پروردگار و پشتوانه تلاش های جهادگونه پرسنل، بحران ها یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته شد و اکنون نیز در آغاز بیستمین دوره برداشت، با تجربه ای بیش از پیش و تلاشی مضاعف تلاش خواهیم کرد بار دیگر رونق به عرصه صنعت نیشکر بازگردد.

فتحی مکوند در ادامه بیان داشت: پس از بحران خشکسالی سال گذشته و سیلاب فروردین ماه امسال، عملیات کشت نیشکر به منظور جبران بخشی از خسارت ها در کمترین زمان و تلاش شبانه روزی کارکنان در سطح ۲ هزار و ۲۰۲ هکتار از مزارع نیشکر انجام شد.

وی در ادامه کسب عناوین مختلف استانی و ملی در بخش های مختلف تولیدی، ایمنی و .. را حاصل تلاش همه کارکنان این شرکت دانست و افزود: برای اولین بار در بین صنایع نیشکری ایران، شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در سطح کشوری به عنوان واحد نمونه ایمنی، بهداشت ، محیط زیست و انرژی (HSEE) در سال ۹۸ مورد تقدیر قرار گرفت .

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار