بیست و دومین جشنواره منطقه ای تئاتر لاله های سرخ در اندیمشک آغاز شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۵ ب٫ظ
بیست و دومین جشنواره منطقه ای تئاتر لاله های سرخ در اندیمشک آغاز شد [ad_1] اندیمشک – ایرنا – بیست و دومین جشنواره منطقه ای تئاتر لاله های سرخ استان های زاگرس نشین با آثاری از هنرمندان ۱۲ استان کشور روز دوشنبه در اندیمشک آغاز به کار کرد. به گزارش ایرنا اعضای گروههای نمایشی حاضر در جشنواره روز دوشنبه در آئینی نمادین در گلزار شهدای اندیمشک با اجرای بخش […]

[ad_1]


اندیمشک – ایرنا – بیست و دومین جشنواره منطقه ای تئاتر لاله های سرخ استان های زاگرس نشین با آثاری از هنرمندان ۱۲ استان کشور روز دوشنبه در اندیمشک آغاز به کار کرد. به گزارش ایرنا اعضای گروههای نمایشی حاضر در جشنواره روز دوشنبه در آئینی نمادین در گلزار شهدای اندیمشک با اجرای بخش کوچکی از یک نمایش ، این جشنواره را آغاز کردند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:جشنواره تئاتر لاله های سرخ با آیین مختصر و نمادین کار خود را در اندیمشک آغاز کرد.
علی بازگیر افزود:در مدت چهار روز برگزاری این جشنواره در تالار خورشید چهار نمایش خیابانی و ۱۲ نمایش صحنه ای اجرا خواهد شد.
دبیر جشنواره لاله های سرخ اندیمشک اضافه کرد:۹۳ اثر از ۱۲ استان زاگرس نشین به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که از این تعداد پی از بازبینی ۱۶ اثر به مرحله نهایی راه یافتند.
وی گفت:در بخش نمایش خیابانی ۲۰ اثر و در بخش صحنه ای ۷۳ اثر از استان های زاگرس نشین کشور به این جشنواره ارسال شد.
وی بیان کرد:جشنواره در بخش صحنه ای به صورت رقابتی و بخش خیابانی به صورت غیر رقابتی برگزار می گردد.
وی افزود:پلاتوی خانه هنر و استاد مهر آذین برای اجرای این جشنواره اختصاص یافته است.
بازگیر گفت:برای بخش صحنه ای ۱۲ اثر و برای بخش خیابانی ۴ اثر با نظر داوران به جشنواره راه یافتند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک گفت:امسال افزایش ۱۰۰درصدی ارسال آثار نسبت به پارسال داشته ایم و استقبال هنرمندان بسیار خوب بوده است.
وی نمایش های خیابانی را شامل 'مین یاب' به کارگردانی رضا یونسی فرد از استان مرکزی ، عتیقه به کارگردانی پژمان شاهوردی از لرستان – بروجرد ، نمایش 'داریم زمین را دور می زنیم ' از مرتضی امینی از امیدیه خوزستان و نمایش ' کوچه ' به کارگردانی امین پورمند از اندیمشک عنوان کرد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک همچنین ۱۲ نمایش صحنه ای راه یافته به بخش پایانی این جشنواره را به شرح زیر معرفی کرد:
بچه های ته جاده آسفالت به کارگردانی حسین اسدی از بوشهر -خارک ، در این زنجیریان از بهروز وفایی از اندیمشک ، اعتراف به سبک متافیزیک کاری از بهمن تقی پور از اهواز ، نمایش بی مرگی از اصغر کرمی از استان فارس ، نمایش دقایقی با رضا به کارگردانی سعید نوروزی از کرمانشاه ، آبی ترین آسمان زمین به کارگردانی محمدقاسمی از استان همدان ، نمایش اراک – مشهد کاری از بهمن پارساآرا از استان مرکزی ، دوست دارم بهت بگم عینکی به کارگرانی حسین مرادی از دیواندره استان کردستان ، ۲متر در ۲ متر جنگ به کارگردانی محمد اسماعیل بیگی از استان ایلام ، خرگوش سفید با چشمانی قرمز کاری از حسین وحید دستجردی از استان اصفهان ، ماضی بعید از مهدی آشوب از اندیمشک و سرگشتگان سعادت از یوسف لطفی زاده از دورود استان لرستان.
وی گفت:داوری آثار نهایی راه یافته را خانم افسر اسدی،سعید پورصمیمی و آرش دادگر بر عهده دارند.
بیست و دومین جشنواره تئاتر لاله های سرخ استان های زاگرس نشین پنجشنبه شب ۲۱ بهمن ماه با معرفی آثار و هنرمندان برتر این جشنواره به کار خود خاتمه می دهد.
۶۰۶۸/۷۲۸۱
خبرنگار:زهرا دهقان **انتشار دهنده: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار