بیش از ۷۲هزار زائر در تعطیلات نوروز ۹۶ از شلمچه به عتبات عالیات عزیمت کردند

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۸ ب٫ظ
بیش از ۷۲هزار زائر در تعطیلات نوروز ۹۶ از شلمچه به عتبات عالیات عزیمت کردند [ad_1] خرمشهر – ایرنا – مدیر پایانه مرزی شلمچه گفت: از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین سال جاری ۷۲ هزار و ۲۷۱ زائر از مرز شلمچه به عتبات عالیات تردد کردند که در مجموع ۲۰ هزار زائر، خارجی بودند. جمال حمیدی شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:تردد زائران در ایام نوروز نسبت […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – مدیر پایانه مرزی شلمچه گفت: از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین سال جاری ۷۲ هزار و ۲۷۱ زائر از مرز شلمچه به عتبات عالیات تردد کردند که در مجموع ۲۰ هزار زائر، خارجی بودند. جمال حمیدی شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:تردد زائران در ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد رشد داشته است.
وی تردد زائران از مرز شلمچه در سال گذشته را دو میلیون و ۲۸۵ هزارو ۲۱۶ نفر عنوان کرد و افزود:این میزان در مقایسه با سال ۹۴ یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۵۰۱ زائر بود.
مدیر پایانه مرزی شلمچه همچنین آمار تردد کامیون های حامل کالا در سال گذشته را ۸۲ هزار و ۲۷۱ دستگاه کامیون با رشد ۵۷ درصدی عنوان کرد و گفت:طی سال گذشته دو میلیون و ۹۱۰ هزار و ۵۸۶ تن کالای صادراتی غیرنفتی به عراق صادر شده که در مقایسه با سال ۹۴ رشد ۲۱ درصدی داشته است.
مرز شلمچه از مبادی اصلی تردد زائران اربعین حسینی در ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد و از مبادی تردد زائران به عتبات عالیات است.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار:کمیله حجازی **انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان: irnaahvaz@

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار