معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان :

بیش از ۹ هزار نفر در استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند

تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۶ ق٫ظ
بیش از ۹ هزار نفر در استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند خوزستان- قلم ماندگار-معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی استان خوزستان از برقراری بیمه بیکاری برای بیش از ۹ هزار نفر خبر داد.

قلم  ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی استان خوزستان ؛ ضیاء صباغ معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان با اعلام اینکه بیمه بیکاری از جمله تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان تحت پوشش است که بر اساس قانون و به افراد واجد شرایط پرداخت می شود گفت : در حال حاضر بیش از ۹ هزار نفر در ماه بیمه بیکاری دریافت می کنند که مقرری آنان براساس جداول تنظیمی با موضوعات اخراج موجه ، عدم نیاز ، اتمام پروژه ، فسخ قرارداد ، عدم توانایی ، تعطیلی کارگاه و حوادث غیر مترقبه بوده و این افراد مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری گردیده اند.

صباغ با اشاره به اینکه بیمه بیکاری برای مجرد ها و متأهل ها و کسانی که سابقه پرداخت حق بیمه دارند متفاوت است افزود : اگر بین ۶ تا ۲۴ ماه سابقه داشته باشند و بدون میل و اراده بیکار شوند برای مجرد ها ۶ ماه و برای متأهلین ۱۸ ماه مقرری بیکاری پرداخت می شود و اگر فردی قبل از بیکاری ۲۵ تا ۱۲۰ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد برای مجرد ها ۱۲ ماه و برای متأهلین ۲۴ ماه مقرری اختصاص می یابد. وی ادامه داد همچنین با داشتن ۱۲۱ تا ۱۸۰ ماه سابقه برای مجرد ها ۱۸ ماه و متأهلین ۲۶ ماه مقرری بیمه بیکاری می گیرند و چنانچه سابقه آنان ۱۸۱ ماه تا ۲۴۰ ماه باشد نیز برای مجرد ها ۲۶ و متأهلین ۳۶ ماه برقرار می شود.

معاون بیمه ای اداره کل استان خوزستان تصریح کرد بر اساس قانون، بیمه شده با داشتن ۲۴۱ ماه به بالا نیز ۳۶ ماه برای مجرد ها و ۵۰ ماه برای متأهلین می تواند از این مزایا بهره مند گردد. صباغ همچنین در مورد بیمه بیکاری بیمه شدگان بعد از سن ۵۵ سالگی گفت: اگر بیمه شده بعد از ۵۵ سالگی بیکار شود پرداخت مقرری بیکاری وصل به بازنشستگی او و آنقدر مقرری دریافت می کند تا شرایط بازنشستگی را بدست آورد.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار