بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی بقایی ۲ اهواز به بهره برداری رسید

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۴ ب٫ظ
بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی بقایی ۲ اهواز به بهره برداری رسید [ad_1] اهواز – ایرنا – بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهید بقایی ۲ اهواز روز شنبه در آیینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید. به گزارش ایرنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:این بیمارستان در قراردادی بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز ساخته و به […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهید بقایی ۲ اهواز روز شنبه در آیینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید. به گزارش ایرنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:این بیمارستان در قراردادی بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز ساخته و به بیماران مبتلا به سرطان اختصاص یافته است.
دکتر اسماعیل ایدنی افزود: بلوک های ساختمانی بدون استفاده متعلق به بیمارستان شهید بقایی بازسازی و ۴۰۰ تخت از ۵۲۰ تخت بیمارستان بقایی که از سال ۷۰ راکد مانده بود در قالب بیمارستانی مجزا با عنوان شهید دکتر بقایی٢ بهره برداری شد.
وی اظهارکرد: این بیمارستان دارای بخش های آنکولوژی مردان، زنان،ICU و CCU، داخلی، جراحی، ارتوپدی، عفونی با پزشکان متخصص و فوق تخصص است و هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال برای بهسازی، نوسازی و تجهیز بیمارستان از منابع دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و وزارت بهداشت هزینه شده است.
ایدنی گفت:هم اکنون بیمارستان شفا در اهواز دارای ۱۴۰ تخت برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به سرطان است و فهرست انتظار طولانی در نوبت های شیمی درمانی وجود دارد زیرا از استان های ایلام، جنوب لرستان، بخش هایی از بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب عراق برای درمان بیماری سرطان به استان مراجعه می کنند.
به گزارش ایرنا دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی پس از افتتاح این بیمارستان از بخش های مختلف آن دیدن کرد.
بیمارستان شهید بقایی در ایام دفاع مقدس احداث و یکی از مراکز مهم بیمارستانی در درمان مجروحان جنگ تحمیلی بود.

۳۰۰۴/ ۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار