تأثیر سطح علمی اعضاء شورای حل اختلاف در رسیدگی به پرونده ها

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۵ ق٫ظ
تأثیر سطح علمی اعضاء شورای حل اختلاف در رسیدگی به پرونده ها رئیس دادگستری شهرستان مسجدسلیمان گفت: افزایش سطح علمی اعضاء شورای حل اختلاف در رسیدگی مطلوب و با کیفیت به پرونده های که در صلاحیت شورا هستند، تأثیر بسزایی دارد.

 به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار به نقل از  روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان خوزستان ایمان چعباوی رئیس دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف شهرستان مسجد سلیمان گفت: افزایش سطح علمی اعضاء شوراهای حل اختلاف در جهت کاهش ورودی پرونده ها به دادگستریها و رسیدگی مطلوب ،سریع و با کیفیت پرونده ها که در صلاحیت شوراها هستند بسیار تأثیر گذار می باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه اعضای شورای حل اختلاف از متن خود مردم هستند و نسبت به مشکلات و اختلافات مردم و چگونگی رفع آنها آگاهی بیشتری دارند در طی چند سال فعالیت،در زمینه ایجاد صلح وسازش تجربه و تخصص کافی را در این امر بدست آوردند ولی در کنار تخصص و تجربه باید آموزشهای لازم را فراگیرند.
رئیس شورای حل اختلاف شهرستان مسجد سلیمان خاطر نشان کرد: آموزش تخصصی و کافی برای اعضاء و ایجاد شعب تخصصی می تواند در سطح کیفی و کمی شوراها مؤثر باشد و خوشبختانه شورای حل اختلاف این شهرستان در این راستا حرکت کرده است.
وی بر لزوم گسترش فرهنگ صلح وسازش در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت:با تشکیل شورای حل اختلاف مشکلات و اختلافات که بین مردم با صلح وسازش حل و فصل و موجب رضایتمندی طرفین می شود و باید شوراها را تقویت و فرهنگ صلح وسازش در جامعه گسترش پیدا کند.
چعباوی یکی از گسترش مصالحه در شهرستان مسجد سلیمان را وجود توانایی بزرگان و معتمدین در زمینه صلح وسازش دانست و گفت: مسجد سلیمان با وجود توانایی بزرگان و معتمدین ،این استعداد را در زمینه گسترش فرهنگ صلح وسازش دارا می باشد و مردم این شهرستان همیشه در امر مصالحه پیش قدم هستند.
رئیس دادگستری مسجد سلیمان در ادامه خاطر نشان کرد: در ۹ ماهه سال ۹۵ بیش از ۳۰۶۶ پرونده وارده به شورای حل اختلاف این شهرستان داشتیم که از این مجموعه ۳۰ درصد به صلح وسازش منتهی و ۷۰ درصد مختومه شده اند
چعباوی،شورای حل اختلاف مسجد سلیمان را دارای ۵ شعبه حکمی و یک شعبه صلحی عنوان کرد و از راه اندازی شعب ویژه عشایر و زندانها در سال جدید خبر داد و گفت:در سال ۹۶ با شعار تاکید بر صلح وسازش ،شعب ویژه عشایر و زندانها شورای حل اختلاف این شهرستان که در زمینه ایجاد وگسترش صلح و سازش مؤثر هستند راه اندازی می شوند
وی راه اندازی شبکه اتوماسیون (CMS) ،آموزشهای تخصصی و تشویق همکاران قضایی و اعضاء شوراهای حل اختلاف مسجد سلیمان، جهت تقویت و ایجاد انگیزه برای آنان را از برنامه های سال ۹۶ دانست.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار