تازه ترین کتاب تخصصی کارشناس ارشد شرکت ملی حفاری منتشر شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۶ ب٫ظ
تازه ترین کتاب تخصصی کارشناس ارشد شرکت ملی حفاری منتشر شد کارشناس ارشد مهندسی نفت (نفت – حفاری) مدیریت سیالات شرکت ملی حفاری ایران تازه ترین کتاب تخصصی خود تحت عنوان « مبانی مهندسی سیال حفاری و اصول چاه پیمایی » را منتشر کرد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

کارشناس ارشد مهندسی نفت (نفت – حفاری) مدیریت سیالات شرکت ملی حفاری ایران تازه ترین کتاب تخصصی خود تحت عنوان « مبانی مهندسی سیال حفاری و اصول چاه پیمایی » را منتشر کرد.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران احمد بهرامی عیسی آبادی در باره این کتاب که با همکاری دکتر محمد آبدیده عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه تالیف و به چاپ رسانده گفت: این کتاب در هفت فصل تدوین شده که پنج فصل آن در ارتباط با سیال حفاری و دو فصل مربوط به اصول چاه پیمایی و ارتباط آن با سیال حفاری است.

وی با بیان اینکه هدف از انجام این کار مشترک با یکی از اساتید دانشگاه را ارتباط بیشتر میان صنعت و دانشگاه عنوان کرد و افزود: تعریف سیال حفاری، انواع آن و مباحث گرانروی، هرزروی سیال حفاری پرداختن به بحث سیالات روغنی در فصول اولیه آمده است.

بهرامی عیسی آبادی اظهار کرد: همچنین در فصول آخر تعریف نگار (لاگ)، انواع آن، زون بندی مخازن، تشخیص سنگ شناسی، شیل، عوامل موثر در ناپایداری آن و چند موضوع علمی مرتبط به بیان ساده و مختصر بیان شده است.

نویسنده کتاب که ۳۲ سال سابقه کار در موقعیت‌های عملیاتی و حفاری چاه‌های نفت و گاز در خشکی، دریا (فراساحل)، چاه ‌های ژئوترمال و کنترل جامدات و مدیریت پسماند دارد، گفت: چنانچه کارشناسان سیال حفاری قادر به خواندن نگار (لاگ) باشند خواهند توانست پدیده های مختلف عملیاتی مانند هرزی روی، جریان چاه و آسیب سازند را تخمین و از آمادگی لازم در برخوردار باشند.

پیش از این از آقای بهرامی عیسی آبادی دو کتاب تخصصی به زبان فارسی و انگلیسی با عنوان «۱۲۰ شگرد در راهبری سیالات حفاری»، «کنترل جامدات و مدیریت پسماند سیال حفاری»، «سیالات حفاری زمین‌گرمایی» و «سیالات حفاری کاربردی» انتشار یافته و کتاب های «سفرنامه گل‌شناسی»، «خوشه‌های تثبیت‌ شده»، «مبانی سیالات و اصول چاه‌ پیمایی» در مراحل چاپ است که مجموعه این کتاب ها برای متخصصان و کارشناسان صنعت نفت و حفاری، دانشگاه‌ها و آموزشکده‌های تخصصی قابلیت آموزش دارد .

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار