تالابی که هم «پاتریک» می‌خواهد و هم «تانکر»!

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۹ ق٫ظ
تالابی که هم «پاتریک» می‌خواهد و هم «تانکر»! در حالی که تانکر پاتریک کلونزو در کشور کنیا برای نجات تالاب آب شرین دارد تانکر خوزستانی‌ها غیر از پساب نیشکر آبی برای آبگیری هور به خود نمی‌بیند.

 به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار، پاتریک کلونزو» مردی میانسال اهل کشور «کنیا» است؛ چند کیلومتر آن طرف‌تر از محل زندگی پاتریک، حیواناتی وجود دارند که به دلیل خشکسالی و کمبود آب، زندگی آنها به خطر افتاده بود.

پاتریک این مسأله را به خوبی اما خیلی ساده احساس کرد؛ او فهمید که نقش خود را باید با یک تعهد انسانی، تبدیل به یک اقدام عملیاتی کند.

پاتریک برای این چالش احتمالی که جان طبیعت و حیوانات را به خطر انداخته بود برنامه‌ریزی کرد که با شناسایی تالاب‌های خشک شده، روزانه یازده هزار و ۲۰۰ لیتر آب برساند.

او اکنون مدتهاست که برای نجات جان حیوانات در صحراهای قاره آفریقا همراه با یک تانکر بزرگ ۱۱ هزار لیتری، مسافت قابل توجهی را طی می‌کند تا با انتقال آب شیرین به تالاب‌های خشک شده، به این تعهد انسانی خود پایبند باشد.

او به این شکل از مرگ تدریجی طبیعت اطرافش جلوگیری کرد!

در یک قاره دیگر و در کشوری به نام ایران هر چند پاتریک‌های زیادی وجود دارند که از خشکی تالاب‌ها و مرگ حیوانات و درختان زجر می‌کشند اما تانکر آنها به جز زهاب نیشکر منبع دیگری برای نجات این طبیعت پیرامونشان پیدا نمی‌کند.

سدسازی، آلودگی‌های صنعتی و انتقال آب‌های جاری آب شیرین تانکرهای این پاتریک‌ها را گرفته و باعث مرگ طبیعتی شده که در ماتم آن آسمان آبی این روزهای خوزستانی‌ها نیز از خاک، تیره و تار شده است.

 خشک شدن تالاب‌ها در جنوب خوزستان و ظهور پدیده‌ای به نام ریزگرد در سال‌های اخیر باعث اعتراضات مردم این استان و واکنش چهره‌ها و شخصیت‌های مختلف شده است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار