تاکید معاون وزیر نیرو بر کاهش تلفات برق تا کمتر از ۱۰ درصد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۶:۳۵ ق٫ظ
تاکید معاون وزیر نیرو بر کاهش تلفات برق تا کمتر از ۱۰ درصد [ad_1] شادگان – ایرنا – معاون برق و انرژی وزیر نیرو از اتلاف بالای انرژی به عنوان یکی از مشکلات صنعت برق یاد کرد و بر کاهش تلفات برق تا کمتر از ۱۰ درصد تاکید کرد. به گزارش ایرنا هوشنگ فلاحتیان شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی همزمان ۲۲ پروژه انتقال و فوق […]

[ad_1]


شادگان – ایرنا – معاون برق و انرژی وزیر نیرو از اتلاف بالای انرژی به عنوان یکی از مشکلات صنعت برق یاد کرد و بر کاهش تلفات برق تا کمتر از ۱۰ درصد تاکید کرد. به گزارش ایرنا هوشنگ فلاحتیان شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی همزمان ۲۲ پروژه انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای خوزستان در شادگان با بیان اینکه به دنبال استقرار صنایع و بهبود وضعیت کسب و کار و زندگی مردم هستیم، افزود: مقدمات اساسی فاینانس تامین تجهیزات برق انجام شده و بخشی از پاکت مناقصه باز شده است.
وی اضافه کرد: بخشی از تجهیزات فوق توزیع و انتقال که در حال خرید است به شرکت برق منطقه ای خوزستان اختصاص می یابد تا بتواند برق مطمئن برای مردم تامین کند.
فلاحتیان یکی از مشکلات را در برخی شهرستان های خوزستان بالا بودن تلفات انرژی دانست و گفت: مسئولان و نمایندگان مجلس باید برای کاهش این تلفات تلاش کنند.
وی اظهار کرد: وزارت نیرو در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی خود را ملزم کرده است که تلفات برق را به کمتر از ۱۰ درصد برساند.

*** توسعه صنعت برق، عامل موثر توسعه خوزستان
حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز در این آیین، توسعه صنعت برق در خوزستان را عامل تحول جدی در این استان دانست و گفت: وزارت نیرو و شرکت های تابعه تمامی تلاش خود را برای پاسخگویی به نیازهای خوزستان انجام می دهند.
وی اضافه کرد:با شکوفایی این صنعت بزرگ تحول جدی در منطقه صورت می گیرد و اشتغال و توسعه و رفاه مردم این منطقه تامین می شود.
چیت چیان تاکید کرد:تلاش می شود با همکاری شرکت های تابعه وزارت نیرو در این استان و برنامه ریزی هایی که در مرکز صورت می گیرد و پیشتیبانی های لازم نیازهای منطقه را تا حد مقدور پاسخ دهیم.
وزیر نیرو همچنین با اشاره به مطالبات نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی افزود:مطالبی که مد نظر نماینده مردم شادگان است را مدنظر قرارداده و تا جایی که می توانیم به اجرا می رسانیم.

*** توسعه برق در ۱۳ شهرستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در این آیین گفت:این ۲۲پروژه پست و خط انتقال و فوق توزیع با اعتبار ۲ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال به صورت همزمان افتتاح وکلنگ زنی خواهند شد .
محمود دشت بزرگ افزود:۱۲ پروژه پست و خطوط ارتباطی انتقال و فوق توزیع برق به مبلغ یک هزار و ۳۲۴ میلیارد ریال در شهرهای اهواز، شادگان، دزفول، باغملک، ماهشهر، آبادان و مسجدسلیمان افتتاح می شود.
وی ادامه داد : ۱۰ پروژه پست و خطوط ارتباطی انتقال و فوق توزیع برق که عملیات اجرایی آنها در دهه فجر امسال آغاز می شود نیز به مبلغ یک هزار و ۵۱ میلیارد ریال نیز در شهرهای آبادان، اهواز، شوش، گتوند، شوشتر، دزفول و یاسوج قرار دارند.

رییس هیات مدیره شرکت برق منطقه ای همچنین هدف از اجرای این پروژه ها را افزایش ظرفیت و ضریب اطمینان و ایجاد آمادگی و توسعه زیرساخت شبکه برق منطقه، کاهش تلفات انتقال انرژی، بهبود ولتاژ، پایداری شبکه انتقال و فوق توزیع و کاهش خاموشی ها، کاهش بارگیری از پست های انتقال مجاور، افزایش ظرفیت انتقال انرژی الکتریکی و ضریب اطمینان برق رسانی، تامین برق مطمئن و پایدار برای استفاده درمصارف عمومی، صنعتی، کشاورزی و صنایع، بهره برداری بهینه از انرژی تولیدی نیروگاه ها در منطقه، ایجاد زیر ساخت های لازم برای توسعه اقتصادی و همچنین رضایت مندی و ارتقای سطح رفاه و توسعه اجتماعی مردم شریف استان های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد.

*بیکاری در شادگان ناشی از بی آبی است
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان نیز در این آیین، تامین آب کشاورزی و سهمیه تالاب بین المللی شادگان را خواستار شد و گفت: یکی از مهم ترین دلایل بالا بودن نرخ بیکاری در شهرستان شادگان بی آبی و کشت نشدن زمین های کشاورزی است.
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد افزود: با خشک شدن رودخانه ها، شادگان برخلاف سال های گذشته به شهری مهاجرفرست تبدیل شده و ساکنانش در حال مهاجرت کردن به سایر شهرها هستند.
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با انتقاد از تامین نشدن حقآبه تالاب شادگان افزود:تنها منبع آب کشاورزی و تالاب شادگان، رودخانه جراحی است که متاسفانه این رودخانه در حال خشک شدن است.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شادگان حدود چهار میلیون اصله نخل داشته و بزرگترین صادر کننده خرما بوده اما به دلیل کمبود آب نخیلات این شهر در حال نابودی هستند.
به گزارش ایرنا معاون اول رئیس جمهوری و چهار وزیر نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه برای افتتاح چند طرح مهم اقتصادی به استان خوزستان سفر کرده اند.
۲۲ پروژه پست و خط انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای خوزستان در محل پست برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد شادگان با حضور چیت چیان وزیر نیرو و نعمت زاده وزیر صنعت و معدن به صورت همزمان افتتاح وکلنگ زنی شد.
۷۱۵۱/۶۱۲۵ خبرنگار: نادره وائلی زاده ** انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار