نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر:

تجربه هلال احمر در بحران ها به سود جامعه است

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۲:۰۵ ب٫ظ
تجربه هلال احمر در بحران ها به سود جامعه است نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: هلال احمر با دانش و تجربه و ارتباط و جایگاه بین‌المللی که در زمینه حوادث و بحران ها دارد می تواند به کاهش حوادث کمک کند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی در دیدار با آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری رئیس حوزه های علمیه خوزستان اظهار کرد: ما در جمعیت هلال‌احمر کانون های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب را داریم و در خوزستان ۱۲ کانون طلاب داریم.

وی افزود: از این ۱۲ کانون، ۹ کانون مربوط به برادران با ۷۵ عضو و ۳ کانون مربوط به خواهران با ۵۵ عضو است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: این کانون ها شورای اجرایی دارند و اعضای آن با از طریق برگزاری انتخابات دبیر کانون را انتخاب می کنند.

حجت‌الاسلام معزی گفت: روحانیون به عنوان ملجا مردم باید در فعالیت های اجتماعی وارد شوند و هلال احمر بستر مناسبی برای طلاب برای ورود به فعالیت های اجتماعی است.

وی خطاب به آیت الله موسوی جزایری برای حمایت از افزایش کانون های هلال احمر طلاب، افزود: این نیازمند حمایت شما به عنوان زعیم حوزه های علمیه خوزستان است تا کانون های هلال احمر طلاب افزایش پیدا کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: به دلیل گستردگی حوزه های علمیه در خوزستان وجود کانون های هلال احمر طلاب می تواند مفید و مثبت واقع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به حضور طلاب در سیلاب لرستان ، تصریح کرد: حضور طلاب در سیلاب بسیار موثر بود و هلال احمر یکی از بسترهای حضور طلاب برای ساماندهی آنها برای انجام فعالیت های اجتماعی و ارایه خدمات اجتماعی است.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال‌احمر همواره در در تمام زمان ها چه در حوادث و بحران ها در کنار مردم بوده است.

 نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: حضور طلاب در خیمه های نماز در ایام نوروز در پایگاه های جاده ای هلال احمر تأثیر بسیار زیادی بر مردم دارد و طلاب می توانند در همه صحنه ها حضور داشته باشند.

حجت‌الاسلام معزی گفت: در دنیا ۴۴ نوع حادثه ثبت شده است که در ایران ۳۳ نوع آن اتفاق می افتد.

وی یادآور شد: ایران کشور زلزله خیزی است به طوری که طی ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی ۴ زلزله مهیب در رودبار، بم، ورزقان و کرمانشاه رخ داد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وجود حوادثی نظیر آتش سوزی، رانش زمین و بافت فرسوده در کشور به عنوان کانون خطر، بیان کرد: هلال احمر با دانش و تجربه و ارتباط و جایگاه بین‌المللی که در زمینه حوادث و بحران ها دارد می تواند به کاهش حوادث کمک کند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار