دلنوشته به قلم حسین عبدالعزیزی

تجلی رنگ و بوی خدا در شب های قدر

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۷ ق٫ظ
تجلی رنگ و بوی خدا در شب های قدر تجلی رنگ و بوی خدا در شب های قدر عنوان دلنوشته ای است که به قلم حسین عبدالعزیزی نگاشته شده است که در زیر می خوانید.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، امشب نوزدهمین شب از ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ است و چشم ها بارونی است، انگار یه چیزی روی دل همه سنگینی می کند، ناگهان می بینم بغض همه می ترکد! عجب حال و هوایی داره امشب!

نجوای دلنشین  سبحانک یا لا اله الا انت الغوث الغوث خلصنا من النار یارب مجلس را عطر آگین می کند.

واژه ها از توصیف امشب عاجزند زیرا بزم و شور عجیبی در زمین و آسمان به راه افتاده است و نردبان دعا چقدر شلوغ شده است!

ندای «العفوِ» قرآن به سر و «الغوث» نفس‏ بریده چه زیباست امشب، گویی فرشتگان، زمین را به آسمان متصل کرده اند و دلها را نور باران و محیط زندگی را با نور فضل و لطف الهی درخشان می کنند.

اشک‏ها آن‏قدر بی‏قرارند که دست بردارِ سجده‏ های طولانی نیستند، از سویی بیماری منحوس کرونا، مشکلات اقتصادی، عجر بندگان خدا و … مردم را کلافه کرده است و یقینا همه برای طلب حاجت آمده اند تا گره از مشکلاتشان گشوده شود!

امشب همه دست به دعا هستند و با معبود خویش راز و نیاز می کنند. انگار امشب بهشت پنهان است!

اینجا تجلی رنگ و بوی خدا یافته است،  شبیه دنیایی شده است که بشر پی به معبود خویش پیوسته است.

آری امشب آشکار شدن حقیقت عبودیّت، یعنی بندگی کردن است و  نیک می دانم عاشقان خودسازی از طریق نیایش و عبادت می‌توانند به هدف والای خود برسند و بدون این مهم یعنی مناجات، راز و نیاز با پروردگار به ویژه در خلوت و آنهم در سحرگاهان راه به جایی نخواهند برد و عاشقان معبود در شب قدرآمده اند تا به فرصتی  زرین و طلایی برای شست وشوی آینه دل دست یابند و به گزاف نگفتم که امشب بهترین فرصت است تا خوبی ها را جایگزین بدی ها کنیم.

به راستی نباید قدر لیله القدر را دانست و ساعات این شب عزیز را مغتنم شمرد؟ بی شک امشب  تقدیر الهی آن‌چنان قم می خورد که شایسته ماست!

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار