تجمع کشاورزان خسارت دیده از سیلاب خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۷ ق٫ظ
تجمع کشاورزان خسارت دیده از سیلاب خوزستان حدود ۵۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده از سیلاب بهار ۹۸ خوزستان روز سه شنبه در اعتراض به آنچه که دریافت نکردن غرامت نقدی بیان شد، مقابل ساختمان سازمان جهادکشاورزی خوزستان در اهواز تجمع کردند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از ایرنا، این کشاورزان که گفته می شود بخش های زیادی از زمین های آنان در جریان سیلاب اوایل امسال دچار آبگرفتگی شد خواستار پرداخت نقدی خسارت سیلاب که دولت وعده آن را داده بود شدند.

این کشاورزان در تجمع آرام خود گفتند:پرونده های خسارت وارده را تشکیل داده اند ولی هنوز موفق به دریافت غرامت ناشی از سیلاب نشده‌اند.
تجمع کنندگان خواستار تعیین تکلیف و پرداخت فوری خسارات باتوجه به پرونده های تشکیل شده در سازمان جهادکشاورزی شدند.
بر اساس اعلام سازمان جهادکشاورزی حدود یک هزار و ۹۰۰ کشاورز فعال در مناطق حمیدیه ، باوی ، کارون و اهواز تاکنون مطالبات خود ناشی از سیلاب بهار امسال را دریافت نکرده‌اند.
این کشاورزان پس از سه ساعت ، بدون آنکه بتوانند با مدیران ارشد جهادکشاورزی خوزستان ملاقات کنند به تجمع خود پایان دادند.
رییس جهادکشاورزی کارون در این پیوند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بیش از هفت هزار پرونده خسارت کشاورزی در خوزستان تشکیل شده گفت: حدود ۸۰درصد کشاورزان خوزستان غرامت دریافت کرده اند ولی حدود ۲۰درصد موفق به دریافت هیچ گونه خسارتی نشده‌اند.
جابر حمادی دلیل پرداخت نشدن خسارت سیلاب به برخی کشاورزان را تایید نشدن خسارت از سوی پژوهشکده فضایی ایران و وزارت کشور بیان کرد و افزود:در گزارش پژوهشکده فضایی ایران یک نوع همپوشانی و انحراف ۲ درصد از مجموع پرونده هایی که توسط جهادکشاورزی تهیه شده، دیده می شود و همین موضوع سبب به تعویق افتادن پرداختی ها شده‌است.
وی گفت: همه کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیلاب بهار امسال پرونده تشکیل داده اند ولی تایید نهایی از سوی پژوهشکده فضایی و وزارت کشور صورت نگرفته است و تعدادی از کشاورزان خوزستان از جمله کشاورزان شهرستان کارون هیچ گونه غرامتی دریافت نکرده اند. این درحالی است که بسیاری از کشاورزان خسارت دیده به امید دریافت غرامت ، به بازار بدهکار هستند و در فشار زیادی قرار دارند.

حمادی افزود: جهادکشاورزی و استانداری خوزستان همچنان پیگیر تایید نهایی پرونده های خسارات دیده بقیه کشاورزان استان هستند ولی ممکن است به نتیجه رساندن آن اندکی طولانی‌ شود.
در جریان سیلاب بهار امسال بیش از ۲۰۰هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرهای غربی ، شمالی ، مرکزی و جنوبی خوزستان دچار آبگرفتگی‌ شدند و محصول به بار نشسته آنان از بین رفت.
براساس مصوبه دولت ، مقرر شده بود کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیلاب ، به میزان هر هکتار۵۰ میلیون ریال کمک بدون عوض دریافت کنند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار