تجهیزات پزشکی تولید داخل علاوه بر قیمت مناسب از نظر کیفیت برتر از نوع مشابه خارجی می باشند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۲ ب٫ظ
تجهیزات پزشکی تولید داخل علاوه بر قیمت مناسب از نظر کیفیت برتر از نوع مشابه خارجی می باشند [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:تجهیزات پزشکی بسیاری در داخل کشور تولید می شود که علاوه بر قیمت مناسب ، از نظر کیفیت نیز از نوع مشابه خارجی برتر می باشند. یوسف پریدار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اولویت خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز این […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:تجهیزات پزشکی بسیاری در داخل کشور تولید می شود که علاوه بر قیمت مناسب ، از نظر کیفیت نیز از نوع مشابه خارجی برتر می باشند. یوسف پریدار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اولویت خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز این دانشگاه را تجهیزات تولید داخل عنوان کرد و افزود:تجهیزات پزشکی فراوانی در داخل کشور تولید می شود که در مقایسه با مشابه خارجی آن از کیفیت و قیمت مناسب تری برخوردار می باشند لذا اولویت خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی شمال خوزستان با تجهیزات تولید داخل است.
وی افزود:برای نمونه دستگاه کنترل خونریزی دستگاه گوارش در آلمان با قیمت ۱،۸ میلیارد ریال فروخته می شود در حالی که دستگاه تولید داخلی این محصول با کارآیی و کیفیت بالاتر با قیمت ۳۹۰ میلیون ریال به فروش می رسد که دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای تهیه این دستگاه قطعا از تولید داخلی که کیفیت بالاتر و قیمت پائین تری دارد استفاده می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:علاوه بر این دستگاه کوتر از دیگر تجهیزات پزشکی در دزفول تولید می شود که از کارآیی خوبی نیز برخوردار است در حالی که مشابه خارجی نیز دارد ولی برای حمایت از تولید داخلی این دستگاه از تولید کننده بومی در شهر دزفول خریداری می شود .
پریدار افزود:تخت های اتاق عمل،کنسول های اکسیژن و ساکشن که در بیمارستان ها و مراکز درمانی کاربرد درمانی زیادی دارند و نیز تجهیزات اتاق عمل بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول همه تولید داخل می باشند.
وی اضافه کرد:برخی تجهیزات پزشکی سرمایه ای مانند دستگاه MRI با قیمت ۴۰ میلیارد ریال، دستگاه سی تی اسکن به ارزش ۲۰ میلیارد ریال و دیگر دستگاه های جراحی که تولید داخلی ندارند به ناچار از خارج خریداری می شوند در حالیکه شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی داخل کشور دانش علمی و توان تولید این تجهیزات پزشکی را دارند.
بیمارستانها و مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بیش از ۲٫۵ میلیون بیمار شهرهای شمالی خوزستان و برخی مناطق استان های ایلام و لرستان خدمات درمانی ارائه می کند.
دانشگاه علوم پزشکی دزفول علاوه بر مراکز درمانی این شهرستان ، شهرهای شوش و گتوند را نیز زیر پوشش دارد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار