تحویل روزانه بیش از ۲ هزار نسخه دارویی به زائران اربعین در داروخانه چذابه

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۱ ب٫ظ
تحویل روزانه بیش از ۲ هزار نسخه دارویی به زائران اربعین در داروخانه چذابه چذابه- قلم ماندگار-مسئول نظارت بر عملکرد اجرایی داروخانه پایانه مرزی چذابه گفت: روزانه بیش از ۲ هزار نسخه دارویی در داروخانه این پایانه مرزی به زائران اربعین حسینی تحویل داده می‌شود.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، دکتر حسین حیدری کایدان مسئول نظارت بر عملکرد اجرایی داروخانه پایانه مرزی چذابه  گفت: از روز یکشنبه، ۱۴ مهرماه امسال، داروخانه شبانه روزی مرز چذابه به منظور رفاه حال زائران و به عشق خدمت اباعبدالله الحسین (ع) و تامین نیاز‌های دارویی آن‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان غذا و دارو اهواز در این پایانه مرزی مستقر شد.

او افزود: در این داروخانه، روزانه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه دارویی از جمله؛ سرم، داروهای تزریقی، آمپول های مکمل، انواع قرص شامل؛ سرماخوردگی، استامینوفن،… و همچنین پماد سوختگی بصورت کاملا رایگان و بنابر تشخیص پزشکان مستقر در درمانگاه‌ها و بیمارستان صحرایی مستقر در مرز چذابه به زائران تحویل داده می‌شود.

حیدری کایدان با بیان اینکه حدود ۳۰۰ قلم در این داروخانه وجود دارد، اظهار داشت: روزانه حدود ۱۰ میلیون تومان عرضه شده، ولی با توجه به افزایش تعداد زائران این مبلغ به ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان رسیده است و با تهمیدات اندیشیده شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و با هماهنگی مرکز فوریت‌های پزشکی و یوسف بهداروندی معاونت غذا و دارو اهواز، خوشبختانه تاکنون کمبود دارویی نداشته ایم.

به گفته مسئول نظارت بر عملکرد اجرایی داروخانه پایانه مرزی چذابه، در طول شبانه روز و بصورت شیفت بندی ۱۰ نفر پزشک داروساز و تکنسین‌های دارویی در داروخانه شبانه روزی مرز چذابه به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خدمت می‌کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: این داروخانه تا ۳۰ مهرماه مستقر است و در صورت ازدحام زائران و براساس تشخیص برای ارائه خدمات، امکان تمدید فعالیت این داروخانه وجود دارد.

حسین حیدری کایدان در پایان از همکاران تکنسین دارویی، داروسازها و تمامی دست اندرکارانی که به عشق امام حسین(ع) در ایام اربعین حسینی به زوار اربعین خدمات ارائه می دهند، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار