تردد زائران خارجی از مرز شلمچه به ۱۳۵ هزار زائر رسید

تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۵ ق٫ظ
تردد زائران خارجی از مرز شلمچه به ۱۳۵ هزار زائر رسید خوزستان- قلم ماندگار-معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تا کنون ۱۳۵ هزار زائر خارجی از کشورهای مختلف از جمله ترکیه، پاکستان، افغانستان و آذربایجان با عبور از مرز بین المللی شلمچه وارد خاک عراق شدند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار؛ معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تا کنون ۱۳۵ هزار زائر خارجی از کشورهای مختلف از جمله ترکیه، پاکستان، افغانستان و آذربایجان با عبور از مرز بین المللی شلمچه وارد خاک عراق شدند.

کورش مودت با بیان اینکه موج بازگشت زائران از گذرگاه شلمچه رو به افزایش است گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زائر اربعین حسینی از مرز شلمچه تردد کردند که ۱۳۵هزار نفر آنها زائر خارجی بودند.

وی پارک ۲۷ هزار دستگاه خودرو در توقفگاه شلمچه را یادآور شد و گفت: در سال گذشته مجموع توقف خودروهای زائران در پارکینگ شلمچه ۱۷هزار دستگاه بوده است.

مودت افزود: با تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی تاکنون مشکل امنیتی برای زائران اربعین حسینی به وجود نیامده و در مرز شلمچه به طور مشخص، با همکاری تمام ارگانهای مختلف تردد زائران اربعین حسینی در امنیت کامل انجام شده است.·

وی در ادامه گفت: برای آسان شدن انتقال زائران بازگشته از سفر کربلا از مرز شلمچه به شهرهای مختلف کشور بیش از ۷۰۰ دستگاه  اتوبوس وارد عمل شده اند.

با نزدیک شدن به روز اربعین موج دوم حرکت زائران از مرزهای شلمچه و چذابه آغاز شده است.

 شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

انتهای پیام.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار