ترمیم کاهش قدرت خرید بازنشستگان کشوری

تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۱ ب٫ظ
ترمیم کاهش قدرت خرید بازنشستگان کشوری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ترمیم کاهش قدرت خرید بازنشستگان کشوری در چهار سال عمر دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش قلم ماندگار، محمود اسلامیان به تشریح عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری در دولت یازدهم گفت: متأسفانه حقوق بازنشستگان کشوری تا قبل از دولت یازدهم بر اساس تورم افزایش نیافته است.

به گفته وی، بر اساس آنچه که گزارش بانک مرکزی دولت‌های نهم و دهم بوده است از سال ۸۹ تا ۹۴ قدرت خرید بازنشستگان کشوری ۴۳ درصد کاهش یافته است.

اسلامیان از کاهش قدرت خرید و همچنین تبعیض در پرداختی‌ها به عنوان دو معضل پیش روی بازنشستگان کشوری یاد کرد و گفت: در این دولت تصمیم گرفته شد افزایش حقوق بازنشستگان کشوری بالاتر از نرخ تورم باشد. به طوری که در سال ۹۳ تورم ۱۵٫۶ درصد بود ولی افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ۲۰ درصد بود.

وی با بیان اینکه توانسته‌ایم ۳۲٫۳ درصد از وضعیت قدرت خرید بازنشستگان کشوری را ترمیم نماییم، افزود: البته این مفهومش این نیست که بازنشستگان کشوری از حقوقی که دریافت می‌کنند راضی باشند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اختصاص دو ردیف بودجه جداگانه برای ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری در سال‌های ۹۵ و ۹۶ خبر داد و افزود: در سال ۹۵، ۶۰۰ میلیارد و برای سال ۹۶ دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به منظور ترمیم قدرت خرید بازنشستگان کشوری اختصاص یافته است.

اسلامیان با بیان اینکه میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۹۴، ۷۵۰ هزار تومان بوده است، افزود: این عدد در سال ۹۵ به ۹۰۰ هزار تومان و در سال ۹۶ به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان کف حقوق رسیده است که امیدواریم در بودجه ۹۷ هم این ردیف بودجه تکرار شود تا بتوان کاهش قدرت خرید بازنشستگان کشوری را جبران کرد.

وی با اعلام اینکه در چهار سال دولت یازدهم توانسته‌ایم ۴۶۵ هزار نفر را به تورهای زیارتی و سیاحتی اعزام کنیم، افزود: در ۴ سال گذشته به ۷۳۹ هزار نفر بازنشسته کشوری وام قرض الحسنه داده‌ایم.

به گفته اسلامیان، پرداخت آنلاین حقوق بازنشستگان کشوری از دیگر اقداماتی بوده است که طی سال گذشته صورت گرفته است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار