تشریح روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستای آبادان

تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۰:۲۵ ق٫ظ
تشریح روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستای آبادان [ad_1] آبادان – ایرنا – مسئول ستاد انتخابات فرمانداری ویژه شهرستان آبادان با تشریح روند تایید صلاحیت داوطلبان در حوزه انتخابیه شهرستان، گفت: هیات های اجرایی انتخابات در موعد مقرر و استعلام از مراجع چهارگانه، نسبت به بررسی صلاحیت ها اقدام کرده و اسامی را به موجب قانون به هیات های نظارت اعلام کرد. ریاض […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – مسئول ستاد انتخابات فرمانداری ویژه شهرستان آبادان با تشریح روند تایید صلاحیت داوطلبان در حوزه انتخابیه شهرستان، گفت: هیات های اجرایی انتخابات در موعد مقرر و استعلام از مراجع چهارگانه، نسبت به بررسی صلاحیت ها اقدام کرده و اسامی را به موجب قانون به هیات های نظارت اعلام کرد. ریاض فرحانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با تشریح روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان آبادان گفت: این شهرستان در مقایسه با دوره های گذشته بیشترین آمار ثبت نام شدگان و کمترین میزان رد صلاحیت ها را داشته است.
وی ادامه داد:۶۴۱ داوطلب برای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان آبادان نامنویسی کردند که از این مجموع، ۱۹۱ نفر از این دواطلبان از شهر آبادان بودند .
فرحانی در بخش دیگری از سخنانش با تبیین روند بررسی وضعیت ثبت نام کنندگان گفت : از همه اقشار جامعه به شکل متوازن در انتخابات این دوره شوراها در شهرستان شرکت کردند که میزان مشارکت بالای زنان و تحصیلکردگان بیانگر ارتقاء‌ کیفیت شوراهای پنجم نسبت به دوره های قبل است.
مسئول ستاد انتخابات فرمانداری ویژه شهرستان آبادان ادامه داد:اگر داوطلبانی که صلاحیت آنها از سوی هیات های اجرایی تایید نشده، اعتراضی دارند می توانند مستند به مواد قانونی در تاریخ مقرر اعتراض خود را اعلام کنند تا بر اساس قانون به درخواست آنان از سوی هیات های نظارت ستاد انتخاباتی شهرستان آبادان رسیدگی شود.
فرحانی با بیان همزمانی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری افزود: بر اساس تقویم انتخاباتی وزرات کشور هیئت های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان آبادان انتخاب و بر مبنای تقویم انتخاباتی در شهرستان کار خود را آغاز کرده است .
وی همچنین، رویکرد ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان آبادان را تحقق منویات مقام معظم رهبری و اهداف عالی دولت خواند و گفت:فرمانداری ویژه آبادان همواره در راستای صیانت از ارای مردم به عنوان حق الناس و افزایش مشارکت های حداکثری مردم پای صندوق های رای بوده است.
این مسئول در فرمانداری آبادان ادامه داد:هیات اجرایی با تاکید بر اجرای قانون سعی بر آن دارد که در این دوره زمینه های مناسب برای مشارکت مردم را نسبت به دوره های گذشته بیشتر فراهم کند و مردم آبادان نیز با حضور پرشکوه خود در پای صندوق های رای برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار این شهر می افزایند.
به گزارش ایرنا انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا بیست و نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ و انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در استان خوزستان و شهرستان های این استان برگزار می شود.
۶۱۲۵ سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار