تشریح مدارک لازم برای پیش ثبت نام نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۵ ب٫ظ
تشریح مدارک لازم برای پیش ثبت نام نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا [ad_1] اهواز – ایرنا – وزارت کشور ضمن اعلام مدارک لازم برای پیش ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، این مرحله را برای تسهیل در فرآیند ثبت نام عنوان کرد. به گزارش ایرنا وزارت کشور در نامه ای به ستادهای انتخابات استان ها، اعلام کرد: داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – وزارت کشور ضمن اعلام مدارک لازم برای پیش ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، این مرحله را برای تسهیل در فرآیند ثبت نام عنوان کرد. به گزارش ایرنا وزارت کشور در نامه ای به ستادهای انتخابات استان ها، اعلام کرد: داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر از ۲۴اسفند می توانند با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و کار ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.
در ادامه آمده است: به منظور تسهیل فرآیند ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی شهر و در اجرای مصوبه ستاد انتخابات کشور، همه داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر از روز سه شنبه ۲۴ اسفند ماه می توانند با در دست داشتن رسید پیش ثبت نام و شماره پیگیری و اصل مدارک زیر از ۳۰ اسفند تا ۶ فروردین برای تکمیل ثبت نام به فرمانداری های کشور مراجعه کنند.
اصل شناسنامه و کارت ملی، یک قطعه عکس سه در چهار جدید، مدرک تحصیلی کاردانی یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت، مدرک تحصیلی کارشناسی یا معادل آن برای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت، مدرک دیپلم برای داوطلبان روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار جمعیت، سواد خواندن و نوشتن برای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت، اصل کارت پایان خدمت وظیفه یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان، اصل گواهی قبول استعفا برای شاغلان موضوع ماده ۲۸ قانون شوراها و اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدارکی هستند که باید نامزدهای انتخابات شوراها همراه داشته باشند.
افراد داوطلب پس از انجام ثبت نام اولیه، کد رهگیری دریافت می کنند که باید این کد تا زمان ثبت نام اصلی که از ۳۰ اسفند آغاز و تا ششم فروردین ۹۶ ادامه پیدا می کند، نگه دارند.
لازم به ذکر است انجام پیش ثبت نام اختیاری بوده و به منظورتسهیل در ثبت نام پیش بینی شده است در صورتیکه داوطلب تمایلی به پیش ثبت نام نداشته باشد در زمان مقرر می تواند برای ثبت نام مستقیما به فرمانداری و بخشداری مراجعه کنند.
بر اساس این گزارش، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ در کشور برگزار می شود.
بر اساس برآورد اولیه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سه هزار و ۵۰۰ شعبه در خوزستان برگزار می شود. این انتخابات در ۲ هزار و ۲۵۰ روستا و ۷۶ شهر انجام می شود.

۷۱۵۱/۶۰۰۲
خبرنگار: نادره وائلی زاده**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار