تشکیل پنجمین جلسه کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی + گزارش تصویری

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۴ ب٫ظ
تشکیل پنجمین جلسه کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی + گزارش تصویری اهواز- قلم ماندگار-پنجمین جلسه کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، پنجمین جلسه کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت با شرکت اعضای کمیته مذکور و اعضای اتحادیه صنف عطاران در محل معاونت غذا و دارو برگزار شد.

دبیر کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در ابتدای جلسه گفت: در این جلسه مشکلات عرضه کالای سلامت در محل عطاری ها بررسی شد.

وی مبارزه با قاچاق در تمامی مراکز توزیع و عرضه کالاهای سلامت از جمله عطاری ها را از اهم وظایف تعیین شده برای وزارت بهداشت و دانشگاه  های علوم پزشکی دانست و گفت: ما باید در کنار صنف فعال و دارای مجوز این مهم را به سرانجام برسانیم و با پدیده قاچاق به دلیل تهدید سلامت عمومی و در واقع مرگ تدریجی بودن آن مقابله کنیم.

موسی ظهیری نژاد در ادامه افزود: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با مساعدت سازمان صمت، تعزیرات، گمرک و نیروی انتظامی آمادگی کامل برای برگزاری دوره آموزشی برای صنف عطاران را دارد.

دبیر کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور همچنین بیان کرد: اتحادیه صنف عطاران تلاش کند، اصناف بدون مجوز را ترغیب به اخذ مجوز و فروش کالاهای مجاز و دارای مجوز بهداشتی کند.

وی گفت: عطاری ها مجوز فروش هیچ گونه داروی شیمیایی ومکمل را ندارند و دخالت در فعالیت های درمانی بیماران توسط عطاری ها غیرمجاز  است.

دبیر کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در پایان یادآور شد: ما با کمک همکارانمان در معاونت درمان باید از فعالیت مراکز غیرمجاز درمان بیماران با عناوین مختلف در سطح شهر جلوگیری  کنیم.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار