با حضور معاون اول رئیس جمهور

تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز با حضور جهانگیری افتتاح شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۰۷:۲۵ ق٫ظ
تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز با حضور جهانگیری افتتاح شد با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز به روش (SBR) به بهره برداری رسید.

قلم ماندگار:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

عصر دیروز ۲۱ آبان ماه با حضور اسحاق جهانگیری و رضا اردکانیان تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز به روش (SBR) به بهره برداری رسید.

این تصفیه خانه که در شرق اهواز بنا شده است، جمعیت ۵۲۲ هزار نفری را در بحث جمع آوری تصفیه فاضلاب تحت پوشش قرار خواهد داد و در طول شبانه روز ظرفیت تصفیه ۱۱۲ هزار متر مکعب فاضلاب را دارد.

یکی از اهداف اجرای این تصفیه خانه در اهواز کمک به احیای رودخانه کارون و جلوگیری از ورود فاضلاب خام به درون این رودخانه است. همچنین ایجاد این تصفیه خانه برای حدود ۳۵ هزار نفر در بخش کشاورزی منطقه اشتغال ایجاد می کند.

جمع آوری برکه ها و دریاچه های فاضلاب حواشی شهر، استفاده از پتانسیل پساب حاصل از آن در توسعه کمربند سبز، تثبیت خاک و مهار کانون های ریزگرد منطقه از دیگر مزایای احداث این تصفیه خانه در اهواز است.

تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز به لحاظ تکنولوژی یکی از پیشرفته ترین تصفیه خانه های دنیا از نظر فرآیند تصفیه است و در خاورمیانه نیز به لحاظ ابعاد و تکنولوژی یک تصفیه خانه منحصر به فرد است.

۶۱ درصد شبکه آب اهواز فرسوده است
مدیرعامل آبفا اهواز هم گفت: در اهواز سه هزار کیلومتر شبکه آب داریم که ۶۱ درصد آن پوسیده است و تنها در سال گذشته ۹۰ کیلومتر را اصلاح کردیم.
به گزارش شوشان فردوس کریمی شامگاه دوشنبه در آیین بهره برداری از تصفیه خانه شرق اهواز اظهار کرد: همه‌مسئولان استان برای افتتاح این پروژه تلاش فراوانی داشتند که جای تقدیر دارد.

کریمی افزود: ما سر جمع ۶۷۷ هزار متر مکعب دریافت و توزیع می کنیم ؛ از ۱۸ ماه گذشته تاکنون تلاش شده سهم برداشت آب از غدیر را بیشتر کنیم و پس از آن توانستیم کیفیت آب اهواز را به سمت بهبود ببریم.

مدیرعامل آبفا اهواز بیان کرد : در اهواز سه هزار کیلومتر شبکه آب داریم که ۶۱ درصد پوسیده است که ۹۰ کیلومتر را سال گذشته اصلاح کردیم و برای باقیمانده آن ۱۸۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

وی تصریح کرد : با وجود مشکلات بهداشتی و روانی موجود در شهر تلاش شده این تصفیه خانه را با ابتکار و توانایی های شرکت کیسون‌ به این مرحله برسد که خوشبختانه امروز به بهره‌برداری رسید.

 

انتهای پیام

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار